Zahájení rekonstrukce započněte u podlahy

Jestliže máte pocit, že je rekonstrukce vašeho bydlení nevyhnutelná, pak začněte úplně od podlahy. Po rekonstrukci totiž oceníte perfektní rovnost a preciznost v každém detailu. Už žádné spáry, nerovnosti, podkládání nábytku či vypouklá místa plovoucí podlahy. Velkou výzvou je samozřejmě i rekonstrukce komerčních prostor či průmyslových objektů. I tady se můžete spolehnout na zavedenou českou firmu nabízející lité podlahy.

bathroom

Anhydrit – materiál budoucnosti

Moderní anhydritové podlahy jsou cenově dostupné, nabízí spoustu výborných vlastností a jejich samotná pokládka je velmi rychlá a efektivní. Díky tomu se nemusíte obávat zpoždění navazujících stavebních kroků, zvláště při výstavbě nového domu. Vylití lité podlahy trvá pár hodin, přičemž chodit po ní smíte už po dvou dnech. Dokonce po pouhých pěti dnech lze podlahu plně zatěžovat. S vyléváním samonivelační podlahy se nemusíte obávat nerovností nebo spár. Další výhodou je oproti tradiční betonové podlaze biologické složení a minimální odpad, tudíž vám odpadají starosti s náročným úklidem. Z vlastností anhydritových podlah nelze opomenout minimální roztažnost, dobrou vodivost a vysokou pevnost v tahu za ohybu.

Hodí se prakticky všude

Rozhodnete-li se pro lité podlahy z anhydritu, budete nadšeni využitelností prakticky do všech prostor. Velké oblibě se těší v garážích, neboť jsou odolné, pevné a stabilní. Jsou častou volbou také do koupelny, pokud je podlaha ošetřena správnou hydroizolací. Lité podlahy oceníte ve všech interiérových prostorách, školách, firmách i komerčních a průmyslových objektech, sází na ně i developeři a architekti zabývající se výstavbou nákupních center, hotelů a dalších staveb. Kam se anhydritové podlahy vůbec nehodí, jsou především wellness centra, sauny a také sklepy, jednoduše všude tam, kde se drží vlhkost a může dojít k poškození podlahových vrstev. Naopak na samotnou litou podlahu lze aplikovat plovoucí podlahy, dřevěná prkna, vinyl, koberec i keramickou dlažbu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Bytová jádra, Dům. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.