Současné trendy ve světě koberců

Myslíte si, že koberce v dnešní době už nejsou in? Není to pravda. Jen se jejich používání značně změnilo, nikoliv však vymizelo. Místo toho, abychom pokládali koberec po celé místnosti, volíme dnes cestu kusových koberců. Mají skvělé vlastnosti, které každý ocení: dokáží zútulnit interiér a dodat domácnosti zajímavý designový prvek.

koberec moderní

Na trhu je velký výběr kusových koberců a doba je nakloněna jak minimalismu, tak extravaganci. To značně ulehčuje výběr a dává nám to velký prostor pro vyjádření našeho osobitého vkusu.

Orientální koberce se hodí do rustikálního i moderního interiéru

Tíhnete k modernímu stylu bydlení, přeci však často pokukujete i po starožitnostech nebo orientálním předmětech? Věřte, že i tyto na první pohled rozdílné styly se dají velmi vkusně kombinovat. Modernímu bydlení může například kvalitní perský koberec dodat takový šik, až budou vám i vašim návštěvám oči přecházet.

Orientální koberce vytváří s moderním zařízením domácnosti zajímavé kontrasty a skvěle se hodí do větších prostorů, kde jsou zastoupeny přírodní materiály, jako je dřevo nebo kámen. Takové koberce rozhodně mají své místo na chalupách, venkovských sídlech a domech či bytech zařízených v rustikálním stylu.

Buďte sami sebou a zařiďte si interiér v osobitém stylu

Zatímco perský koberec se skvěle vyjímá ve velkých místnostech, koberec moderní se hodí i do menších prostor. Tam jsou často vybírány takové, které mají minimalistický design a jsou barevně sladěné s okolním vybavením. Ale abyste se nemýlili, i naprostý barevný kontrast je v menších prostorech žádoucí. A to pro vytvoření zajímavého prostředí, kterým dáváte najevo svou nespoutanost, energii a extravaganci. Rozhodně se barev ani motivů nebojte a vybírejte si takové koberce, které odráží vaši osobnost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.