Jaké vybavení nesmí chybět ve vaší truhlářské dílně?

Dobře zpracované dřevo je naprostým základem ohromné škály oborů. Jeho mechanické vlastnosti jsou skvělou pomocí při stavbě domů, výrobě sportovních pomůcek, nábytku nebo třeba mostů. Ohromná poptávka ze všech stran vyžaduje zkušené řemeslníky s pořádným nářadím. Jak urychlíte svou práci?

skill-saw

Stroje a zařízení

V dnešní době je o zkušené truhláře opravdu velká nouze. Pokud své řemeslo provádíte alespoň trochu dobře, máte zakázky jasné na měsíce dopředu. To ovšem neznamená, že usnete na vavřínech a nebudete se snažit optimalizovat své podnikání. Zákazníci nemají problém přejít ke konkurenci.

Chcete-li pracovat efektivněji, musíte svou dílnu vybavit opravdu kvalitními pomůckami a stroji. Šetření se rozhodně nevyplatí. Typickým příkladem je kotoučová pila – ruční. Daná pomůcka přichází se spoustou šikovných funkcí, které vám budou každý den pomáhat. Jaký typ stojí za to?

Nikomu z vás nemusíme představovat výrobce Bosch, Makita, Festool nebo Narex. Všechny čtyři varianty představují špičku na současném trhu díky své odolnosti a výkonu. Sáhnete-li po těchto kusech, pravděpodobně budete spokojení.

Složitý výběr

Určitě si nenechte ujít funkci zobrazení čáry řezu laserem a možnost připojení k odsávacímu zařízení. Možná se to zdá jako banalita, ale dané vychytávky vám znatelně ulehčí práci. Ať už vás zaujme libovolná ze zmíněných značek, neutrácejte za ni zbytečně.

Na stránkách oblíbeného e-shopu Šimek Proficentrum totiž najdete pestrý výběr kotoučových pil za bezkonkurenční ceny. To platí i pro kotouč na dřevo – řezný. Po rozkliknutí jednotlivých položek se před vámi objeví podrobný seznam jejich schopností, jako je třeba příkon, pokosový úhel, hloubka řezu, rozměry nebo váha. Snadno si tak zvolíte ideální kus přesně pro vaše konkrétní účely.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům, Zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.