Jak zútulnit obývací pokoj

Obývací pokoj je místo, kde se chcete cítit příjemně a uvolněně. Jak na to, aby vám místnost dodávala radost a energii? Co by v obýváku chybět rozhodně nemělo? 

garnýže

Překrásné záclony a závěsy

Zatímco v prostoru kuchyně nepotřebujeme mít závěsy až na zem, obývák nám umožní si splnit všechny naše sny o bydlení. Vyberte garnýže, které budou ladit s nábytkem v pokoji, a vyberte si nové vitrážové záclony a závěsy. Dotvořte si dokonalou atmosféru, ve které vám bude příjemně. 

Pracujte se světlem

Možná i vy jste si během dlouhých pandemických měsíců uvědomili, že váš obývák potřebuje trochu více světla. Zkuste zapracovat na drobnostech, které máte po místnosti vystaveny. Musíte na nich neustále utírat prach, ubírají také světlo v místnosti. Místo maličkostí si raději na stěně vystavte rozměrově větší obraz ve světlých barvách. Najednou celý prostor prokoukne a opět vám bude dělat radost. 

Atmosféra, kterou milujete

Přejete si pohodové večerní posezení u knihy nebo televize? Nachystejte si bezpečnou podložku pod svíčku a každý večer si dopřejte tento malý zázrak. Obyčejné světlo svíčky nás dokáže zklidnit a harmonizovat. To je na večer ideální. Díky světlu svíčky se vám bude také lépe usínat. Například hygge styl pracuje s celými soustavami svíček, které vám dodají pocit příjemně hřejivého domova. 

Je libo kus života? 

Přivítali byste do svého obývacího pokoje nějakého přítele, o kterého se budete věrně a svědomitě starat? Psychologové doporučují, aby lidé vždy měli mazlíčka, který pro ně bude zdrojem radosti i pravidelné péče. Někdo dává přednost rybičkám, jiný šnekovi, někteří lidé si zase svůj život umí představit spíše s kočkou nebo psem. Dodejte i vašemu životu kus radosti. 

Už víte, co nebude chybět ve vašem obývacím pokoji? Jaké změny podniknete, abyste získali příjemný a reprezentativní prostor, který vám bude dělat radost každý den?

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.