Pískování: Efektivní metoda opracování povrchů má bohaté možnosti využití

Pustili jste se do rekonstrukce, v rámci které budete čistit fasádu a další povrchy? Možná byste měli šetřit síly na jiné činnosti a čištění přenechat odborníkům z AXIOM REAL. Kromě letitých zkušeností a znalostí technologických postupů mají v rukávu ještě jedno eso – disponují špičkovým systémem Torbo – tryskání pískem. Metodou lze dosáhnout skvělých výsledků nejen při čištění fasády, ale také v souvislosti s tryskáním kovů, dřeva a jiných materiálů. 

Úžasná mobilita a minimální prašnost

Německé stroje na bázi pískování nevyžadují připojení na externí média (vodu a elektřinu) a oproti klasickému tryskání je prašnost při práci eliminována o 95 % (dle německého Institutu pro bezpečnost práce BIA). Z těchto důvodu je práce se systémem Torbo možná i v místech, kde je šíření prachu naprosto nepřijatelné. Zároveň odpadá zatížení pracovníků emisemi a ve srovnání se suchým pískováním jsou provozní náklady o poznání nižší.

pískování

Kde se tryskání využívá v praxi?

Systém Torbo je velmi univerzální a uplatňuje se při práci v exteriéru i uvnitř budov. Především pak při čištění umělých i přírodních povrchů, předúpravě povrchů před aplikací nátěru, sanaci betonu a odstraňování starých nátěrů z omítky, dřeva i kovu. V interiérech se nejčastěji využívá při čištění schodiště, pískování podlahy a sklepa. Stroje jsou velkým pomocníkem také při čištění povrchů od graffiti.

Pískování systémem Torbo je účinné a zároveň natolik šetrné, že bylo schváleno památkáři jako vhodná metoda pro čištění historických objektů.

Pískování systémem Torbo

Chcete se dozvědět více?

Pokud vás efektivita metody tryskání pískem zaujala a rádi byste se o možnostech využití dozvěděli podrobnější informace, obraťte se na techniky z AXIOM REAL. Kontakt, reference a fotogalerii najdete na www.ars.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.