Jak probíhá realizace střechy na klíč krok za krokem

strechy-novak.cz

strechy-novak.cz

Kvalitní střecha je základem spokojeného bydlení. K nové střeše vedou dvě cesty. Můžete se spolehnout na vlastní síly a vše zařídit svépomocí, v tomto případě ale hrozí nekvalitní provedení a dlouhá doba realizace. Snadnější je, nechat si postavit střechu od profesionálů. Můžete si objednat realizaci střechy na klíč. Jak to bude v tomto případě probíhat?

Pokud si necháte střechu realizovat na klíč, získáte jistotu dobře odvedené práce, což je hlavní předností tohoto rozhodnutí. Navíc vám správný dodavatel jasně stanoví termíny a budete mít jistotu, že se tak nedostanete do skluzu v návaznosti dalších prací. Jak bude vše probíhat, ukažme si to v několika krocích.

1. krok – volba dodavatele

Aby vše proběhlo tak, jak má, musíte si nejdříve vybrat kvalitního dodavatele těchto prací. Většinou postačí telefonický nebo e-mailový kontakt a získáte rámcovou cenovou nabídku. Vyplatí se, pokud budete kontaktovat několik firem, tím získáte možnost volby té nejvýhodnější nabídky. Doporučujeme si i ověřit reference na vybrané firmy. Zeptejte se v okolí místa výstavby u nově postavených rodinných domů.

2. krok – Návrh

Kvalitní společnost vám po odsouhlasení ceny připraví grafický návrh toho, jak bude vaše budoucí střecha vypadat. Můžete dokonce získat i 3D projekt, což je nejlepší, protože díky němu získáte dokonalou představu o podobě vaší střechy. Fáze návrhu je velmi důležitá. Realizátorovi totiž můžete sdělit všechny vaše představy a vyladit vaši střechu k dokonalosti. Navíc máte jistotu, že v případě problémů bude zadání zcela průkazné.

3D návrh vazby střechy, zdroj: strechy-novak.cz

3D návrh vazby střechy, zdroj: strechy-novak.cz

3. krok – smlouva a realizace

Po odsouhlasení návrhu dochází zpravidla k podpisu smlouvy. Tímto vaše práce na nové střeše končí. Nastává totiž fáze realizace, kterou zajistí odborná firma. Nejdříve budou postaveny krovy. Po této fázi mohou na řadu přijít klempířské práce – vaše střecha totiž může mít i zajímavé ozdobné prvky.

Návrh umístění střešních oken a krytiny, zdroj: strechy-novak.cz

Návrh umístění střešních oken a krytiny, zdroj: strechy-novak.cz

Jestliže jsou krovy i klempířské práce hotové, přichází na řadu kompletní pokládka střešní krytiny a případně i montáž dalších doplňků jako jsou například solární panely nebo cokoliv si budete přát. I v této fázi se pouze díváte.

Vazba ošetřená proti dřevokazným chorobám, , zdroj: strechy-novak.cz

Vazba ošetřená proti dřevokazným chorobám, , zdroj: strechy-novak.cz

4. krok – kontrola a předávka

Pokud je pokládka hotová, dochází ke kontrole provedené práce a pokud je vše v pořádku, bude vám předán předávací protokol na vykonanou práci. Nechat si postavit střechu na klíč je jistě vhodným řešením. Vše totiž probíhá rychle a zcela bez vaší práce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.