Úvěr ze stavebního spoření využijete i při rekonstrukci bydlení

shutterstock.com

Stavební spoření je jednou z nejvýhodnějších a také nejbezpečnějších možností, jak efektivně zhodnocovat své peněžní prostředky. Současně je stavební spoření optimální cestou k financování bydlení. Často si ho lidé zakládají za účelem pozdějšího získání úvěru ze stavebního spoření, které slouží k financování nejen nákupu, ale také rekonstrukci nemovitosti. V dnešním článku se podíváme na výhody úvěru ze stavebního spoření.

Jak získat úvěr ze stavebního spoření?

Asi vás bude nejprve zajímat částka, na kterou úvěr ze stavebního spoření získáte. Bude vám poskytnuta částka až do výše rozdílu mezi sjednanou cílovou částkou, kterou si volíte při uzavírání smlouvy, a zůstatkem účtu stavebního spoření. Ale abyste mohli o úvěr ze stavebního spoření zažádat, musíte spořit minimálně dva roky a na účtu mít naspořeno alespoň 40 % až 45 % cílové částky.

Investujte do tepelné izolace vaší nemovitosti a splátku vám pomohou snížit ušetřené peníze za topení.

Stavební spořitelny dále po vás budou vyžadovat dosažení spořením požadované výše hodnotícího čísla, prokázání své bonity a v neposlední řadě musíte doložit účelovost.

Výhody úvěru ze stavebního spoření

Úvěr ze stavebního spoření je charakteristický garancí pevné roční úrokové sazby po celou dobu splácení úvěru. Úrok začíná již od 2,95 %, ale samozřejmě záleží na zvolené stavební spořitelně. Každá má úrokové sazby stanovené jinak. Úvěr můžete získat, aniž byste potřebovali zajištění až do výše 500 000 Kč. Maximální možná výše v případě Českomoravské stavební spořitelny je 900 000Kč.

Další možností je předčasné splacení kdykoliv a bez jakékoliv sankce. Už podle těchto pár vyjmenovaných výhod usoudíte sami, že tento typ úvěru patří k nejvýhodnějším na trhu.

Jak si o úvěr zažádat?

Jestliže vás tedy úvěr ze stavebního spoření svými vlastnostmi nadchl, spoříte více než dva roky a plníte i ostatní podmínky, pak vám v žádosti o úvěr nic bránit nebude. S obchodním zástupcem stavební spořitelny vyplníte žádost o poskytnutí úvěru, opatříte si všechny potřebné doklady a podklady potvrzující účelnost.

Pak ze získaných peněžních prostředků můžete financovat rekonstrukci vaší nemovitosti. Mezi nejčastější účel použití patří rekonstrukce bytového jádra či výměna oken.

Napsáno ve spolupráci s Českomoravskou stavební spořitelnou, více se dozvíte na https://www.cmss.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Bytová jádra, Dům, Koupelny se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.