Skandinávské tapety vytvoří kouzlo domova

Aby interiér bytu nebo domu působil zabydleně a útulně, je třeba ho vhodně zařídit. Důležitý je výběr správného nábytku i bytových doplňků, s jejichž pomocí lze vytvořit osobitý charakter obydlí. Ještě před tím, než se přistoupí k pořízení bytového vybavení, je však nutné opatřit stěny nátěrem, případně tapetami. V čem tkví jejich výhoda?

tapetování

Tapety jsou opět v módě

Díky tapetám můžeme v prostředí svého domova vykouzlit příjemnou atmosféru, z níž dýchá domácí pohoda. Jsou variabilní, protože jich je na trhu k dostání nepřeberný výběr. Stačí jen zajít do některé z prodejen tapet, případně zavítat na webové stránky internetového obchodu a začít listovat v katalogu.

Obliba tapet zažívá střídavé pády a vzestupy. V současné době má jejich oblíbenost opět vzrůstající tendenci. Ostatně stačí se projít po místnostech v některém zámku, kde již v minulosti tapety hojně využívali. I dnes plní tapety stejně jako před lety okrasnou funkci. Dovedou zajímavým způsobem podtrhnout individuální vkus toho, kdo v bytě žije.

Budou lepší volbou vliesové tapety, nebo obyčejné papírové?

Vliesové tapety mají jednu velkou výhodu – lze je lehce omývat slabým mýdlovým roztokem a udržovat je tak v čistotě. Rozdílné je také tapetování s vliesovými tapetami. K jejich lepení se používá lepidlo, které se natírá pouze na stěnu. Ještě před tím je však vhodné stěnu opatřit penetračním nátěrem. Tento druh tapet vytváří velmi dobrou zvukovou i tepelnou izolaci.

Asi to zná každý, kdo má malé děti, jak dokážou být velmi vynalézavé. Své výtvarné potřeby velmi často řeší v nestřeženém okamžiku přímo na zdi. Pokud se jim podaří pokreslit vliesové tapety, existuje tu možnost dětské výtvarné dílo snadněji smýt.

Skandinávské tapety

I do českých domácností se pomalu vkrádá skandinávský styl. Jeho čisté geometrické linie zaujmou na první pohled. Skandinávské tapety jsou na výběr v mnoha variantách a barevných vzorech, v nichž převládají přírodní tóny, jež vytvářejí v interiéru příjemné domácí prostředí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.