Jakou záchodovou mísu ze široké nabídky zvolit?

Při stavbě, či rekonstrukci koupelny si asi každý položí otázku, jakou záchodovou mísu ze široké nabídky zvolit. Na záchodu a záchodové míse hodně záleží, protože by měla být pro vás pohodlná a také by měl být záchod pěkný, aby vám nerušil vzhled koupelny, či záchodové místnosti.

Záchody obecně rozdělujeme na klozety stojící a kombi klozety. Tyto záchody jsou instalovány na zem, chcete-li podlahu. Splachování zprostředkovává splachovač, který může být na nádrži, nebo závěsný. Pokud chcete ušetřit za vodu, pak doporučuji zakoupit takovou nádržku, která má dva režimy splachování. Díky tomu můžete při malé potřebě spláchnout méně vody, než při velké potřebě. Pokud máte závěsné splachování, pak spotřebujete vždy stejné množství vody, které vás stojí peníze, proto je výhodnější splachování dělené, které je na nádržce.

Máte rádi čistou koupelnu? Nelíbí se vám záchody, které zabírají spoustu místa? Pak mám pro vás řešení, a to závěsné WC mísy!

Závěsné WC mísy mají jen jednu nevýhodu, a to tu, že se dává nádržka a splachování do zdi, takže když se něco pokazí, pak musíte rozkopat zeď, abyste měli k nádržce přístup. Splachujete pomocí tlačítka, které je zakomponované ve zdi. Výhodou takovýchto záchodů jsou jejich rozměry a vzhled.

Není WC mísa, jako WC mísa!

Žádná WC mísa není stejná. Hlavním rozdílem bývá složení keramické hmoty, způsob výroby a glazura. Zde vzniká hodnota, která je posléze vyčíslena cenou sanitární keramiky. Tyto rozdíly pocítíte například při čistění. Kvalitnější záchodové mísy se lépe čistí, než ty méně kvalitní. Pokud si tedy zaplatíte za kvalitnější záchod, pak ušetříte nemalé peníze za čisticí prostředky.

Základní typy WC mís:

  1. s hlubokým splachováním
  2. s plochým splachováním

Klozet s hlubokým splachováním je standardní mísa, ze které padá vaše potřeba přímo do vody. Naopak klozet s plochým splachováním má tzv. mezipřistání, čili vaše potřeba nepadá přímo do vody, ale do vody se dostane až spláchnutím. Tato mísa je určena pro lidi, kteří nemají rádi při vykonávání potřeby zvuk vody, nebo cákání vody na vaši zadnici. Je určená také primárně pro nemocné osoby, zdravotnické provozy, nebo starší osoby. Je to díky tomu, že doktoři mohou snadno kontrolovat vzhled stolice a zjistí případné onemocnění.

Dále záchod můžeme vybírat podle připojení na odpad. V ČR jsou nejčastěji používány záchody se zadním odpadem vodorovným, nebo šikmým. Výhodou je, že odpad má spád a vedete fekálie do trubek, které je pak nasměrují do kanalizace. Nevýhodou je, že musíte záchod nějak upevnit. Nejčastěji se tak děje pomocí tmelu, do kterého se záchod postaví a nechá se tmel pořádně zaschnout. Tím docílíte toho, že se záchod nehne.

Svislý odpad směřuje přímo do podlahy a díky němu nám odpadá starost s upevněním záchodu do podlahy.

Dále existuje ještě vario odpad, který dokáže snadno přepínat mezi těmito dvěma variantami a tak si můžete zvolit to, co momentálně potřebujete.

Obecně existují tři typy záchodů. Závěsné, kombi, nebo stojící. Závěsné mají, jak už jsem zmínil výše, nádrž na vodu ve zdi. Kombi záchody mají mísu i nádržku spojenou keramicky. U kombi záchodů může být zakomponován ještě elektronický bidet, který se používá místo toaletního papíru. Stojící záchod je defakto mísa, která má oddělenou nádrž vedle, nad, nebo vysoko na zdi. Používá se především proto, že se kombi záchod, nebo závěsný záchod nedá v přiděleném prostoru použít. Jeho výhodou je oddělená nádržka, která když se rozbije, tak jde lehce vyměnit. To u kombi, či závěsných záchodů nejde.

Výběr záchodu si vždy pořádně promyslete, protože se jedná o nemalou investici! Vyberte si záchod podle svých prostor a podle svých potřeb. Jen tak budete se záchodem spokojeni.

Příspěvek byl publikován v rubrice Koupelny se štítky , , , , , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Jakou záchodovou mísu ze široké nabídky zvolit?

  1. Prosba o radu napsal:

    Dobrý den.Můžete mi poradit,mame wc závěsné Geberit,neni tam orginal wc mísa,voda mi neodteká spádem ,naplní se a pak to doteče.Máme problém,těžko to splachuje.Sú wc mysy s rozdílnym odtokem splachování?Děkuji.Nagy

Komentáře nejsou povoleny.