Nikdy nedávejte bezpečnostní dveře do původní zárubně!

zdroj: htdvere.cz

zdroj: htdvere.cz

Původní vstupní dveře do starších bytů přímo volají po výměně za nový model. Většina lidí při výměně rovnou volí dveře bezpečnostní. Jen tak mohou ochránit svůj majetek i své bezpečí. Zatímco instalaci nových bezpečnostních dveří vnímají lidé jako bezproblémovou, představa výměny dveří zároveň se zárubní je děsí. Některé firmy slibují namontování bezpečnostních dveří do původní zárubně. Jiné však tuto možnost zásadně odmítají. Proč tomu tak je?

Je výměna zárubně nutná?

Pokud máte původní kovové zárubně, existuje možnost namontovat dveře na míru i do nich. Odborníci však doporučují se tomuto řešení vyhnout. Nová zárubeň dodávaná přímo s bezpečnostními dveřmi zajistí ještě vyšší bezpečnost vašeho domu nebo bytu.

Bezpečnostní dveře jsou mnohem těžší než dveře, které byly zasazeny v původní zárubni. Vzhledem k jejich vysoké hmotnosti hrozí, že panty staré zárubně budou nadměrně zatíženy. Postupem času by mohlo dojít k deformaci pantů a výměna zárubně potom bude nevyhnutelná. Zárubeň dodávaná k bezpečnostním dveřím je vyrobena z kvalitní a vysoce odolné oceli a její panty jsou uzpůsobeny konkrétním bezpečnostním dveřím a jejich hmotnosti.

Bezpečnost dveří zvyšuje nová zárubeň také tím, že k ní dveře plně doléhají. Navíc je bezpečnostní zárubeň ukotvena roxorovými tyčemi a vylitá vysokopevnostním betonem po stranách i v dolní části. Její stabilita snižuje riziko násilného vniknutí do bytu.

Bezpečnostní zárubeň je vybavena pouzdry, do nichž zajíždí všechny bezpečnostní čepy dveří. Jedná se o čepy bránící vysazení dveří z pantů a dále o čepy, které zajíždí do zárubně při otočení klíčem v zámku.

Bezpečnostní dveře v exteriéru, zdroj: htdvere.cz

Bezpečnostní dveře v exteriéru, zdroj: htdvere.cz

Další přínosy nových zárubní

Instalace bezpečnostních dveří společně s novou zárubní s sebou přináší nejen zvýšení bezpečnosti bytu. K dalších výhodám můžeme počítat:

  • výtečnou tepelnou a hlukovou izolaci – dokonalé přilnutí dveří k zárubni zajistí, že do bytu nevnikne studený vzduch z chodby, ani vás nebudou rušit kroky a hlasy sousedů
  • sladění dveří a zárubně – zárubeň je, stejně jako křídlo dveří, vyrobena z oceli. Dveře se však dodávají v mnoha barvách i dekorech dřeva. Bezpečnostní zárubeň lze obložit a sladit dekor obložky s dekorem dveří. Výsledek bude z estetického hlediska dokonalý.

Jak náročná je výměna zárubní?

Bourání původních zárubní se sice jeví jako velký zásah do vašeho bytu. Ale odborníci si s ní poradí během krátkého časového intervalu. Proto se nemusíte obávat, že byste sousedy při výměně dveří a zárubní dlouho rušili hlukem a prachem.

Odborná firma zvládne vyměnit staré dveře za nové během 1 pracovního dne.

Další hluk může vzniknout v případě, že bude pro nové dveře potřeba rozšířit dveřní otvor, ale to se stává pouze výjimečně. Ostatní práce při výměně zárubní již hluk nezpůsobují.
Díky použití rychleschnoucího betonu pro zalití zárubní bude výměna dveří dokončena během několika hodin.

Samozřejmostí je také zajištění vašeho majetku proti poškození během prací. A starosti si nemusíte dělat ani s úklidem po dělnících.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.