Trendy v bytovém textilu: Jak dát nový šmrnc okoukanému interiéru bez kompletní rekonstrukce?

I sebehezčí interiér časem omrzí, a to obzvlášť, pokud se rádi řídíte trendy. Často se koukáte na sociální sítě influencerů a říkáte si, jak to asi dělají, že pořád bydlí stylově? Trik není v nadité peněžence, ale v dobře zvolených detailech. Například v bytovém textilu a textilních doplňcích. Nechte si od nás poradit, jak chytře sladit svůj obývák, pracovnu a ložnici, aniž by vás taková úprava finančně zruinovala. Víme, jak na to.

Záclony

Dlouhé závěsy ve skandinávském stylu

Od vzniku IKEA se skandinávský styl stal symbolem trendovosti. Máte-li v pokojích velká okna, orámovat je vkusnou textilií je naprostou nezbytností. Malou místnost opticky prodlouží a dodá jí charakter. Záclony a závěsy mají navíc funkci nejen designovou, ale také sjednocující. Máte-li aktuálně například v obýváku spousty barevných prvků v podobě polštářů, přehozů a jiných dekorací, zaměřte se na tuto barevnou paletu a podle ní vyberte na závěsy barevnou textilii, která škále barev ve zbytku prostoru odpovídá a ve formě jemného vzorku do sebe pojímá ideálně všechny, nebo alespoň většinu z nich. Velké vzory volte spíše do monochromatických interiérů, tam je rozbití jednotvárnosti žádoucí a poskytuje příjemné pohlazení pro oko. Záclony a závěsy nejsou velkým zásahem do rozpočtu a jejich obměnou pocit z místnosti radikálně změníte. Pokud máte pocit, že je nabídka na trhu příliš limitovaná a hotové záclony vám nestačí, zkuste se poohlédnout po metrážovém zboží. Šikovná švadlenka z něj dokáže obratem vytvořit záclony, které nebude kromě vás mít nikdo, a navíc za pár korun.

Povlečení postel změní

Nyní se zaměřme na ložnici, která by měla primárně sloužit jako oáza klidu a odpočinku. To by se mělo odrazit i v designu a barvách povlečení a prostěradel, do kterých odíváte svou postel. Volte uklidňující pastelové nebo tmavší odstíny, pokud máte problémy s usínáním, psychologie barev hraje v hygieně spánku nezanedbatelnou roli. Jak ale tento aspekt propojit s módou? Velice trendy jsou aktuálně povlečení jednobarevná nebo s jemným vzorkem, dá se s nimi totiž skvěle hrát a postel přes den jednoduše dodekorujete malými polštářky či postelovými přehozy – obměnami kombinací jednotlivých kousků tak docílíte pokaždé jiného unikátního vzhledu svého lůžka. Vrstvení textilií na postel je teď prostě in. A čím více polštářků (s různými vzory a z různých materiálů), tím lépe.

A rada nakonec. Kde se inspirovat? Influencerky chodí pro nápady většinou na Instagram nebo na Youtube za zahraničními guru v bytovém designu. Skvěle však funguje i Pinterest, který je studnicí kreativních nápadů pro jakoukoliv příležitost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.