Perský koberec vtiskne interiéru punc elegance a luxusu

Perský koberec je pokladem íránské kultury a je nedílnou součástí interiérů vyšší vrstvy a taktéž umělců. Pokud plánujete investici do luxusního perského koberce, pečlivě rozhodnutí zvažte, protože výrazně zasáhne do interiérového designu.

peršan

Precizní zpracování

Perské koberce jsou ručně tkané zručnými tkalci, kteří používají barviva a hedvábí nejvyšší kvality. V současné moderní době se však tyto koberce dají vyrábět i na velkých strojích, ale v takovém případě se používají levnější materiály, jako jsou vlna anebo bavlna, a proto byste si měli dát pozor na to, jakou variantu skutečně kupujete.

Sáhněte po ručně tkaném výrobku, který se stane rodinným dědictvím, a to díky jeho dlouhé životnosti. Kvalitní perské koberce vyžadují zdlouhavý a složitý proces tkaní. V závislosti na velikosti a kvalitě tkaní trvá několik měsíců.

Tabrízské koberce

Pochází z hlavního města Ázerbájdžánu, a to z Tabrízu. Vyrábí se z vysoce kvalitní vlny a hedvábí. Tabrízské koberce mají rozmanité vzory a charakteristické jsou detailním zpracováním.

Koberce Heris

Poznáte je podle neodmyslitelných výrazných vzorů a zářivých barev. Koberce mají uprostřed vždy velký „medailon“. Koberce Heris jsou proslulé svou dlouhou životností a odolností.

Koberce Kashan

Vzorované květinové pole s ojedinělými rohovými vzory. Přesně tak by se daly charakterizovat koberce Kashan. Kombinují většinou odstíny slonovinové kosti, sytě červené a tmavé modré barvy. Občas se do vzory dostanou také skvrny zelené, žluté a spálené oranžové.

Koberce Gabbeh

Koberce tkají v pohoří Zagros a pro jejich výrobu se používá ručně předená vlna. Koberce Gabbeh poznáte podle jednoduchých vzorů, které jsou doplněné žlutou, červenou, oranžovou a rezavou barvou.

Jestliže si chcete koupit perský koberec, podívejte se na nabídku v e-shopu https://e-shop.buchara.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.