Měníte starou matraci za novou? Investuje do zdravotní matrace

shutterstock.com

shutterstock.com

Životnost klasických pěnových a pružinových matrací, které byly dříve jedinými produkty na trhu, se běžně pohybuje pouze kolem 5 let. Poté už neposkytují takový komfort, jak by bylo zapotřebí. Pokud vaše matrace v posteli už dosluhuje, je na čase si pořídit novou. Ideálně takovou, která nese označení zdravotní.

Zdravotní matrace se vyrábějí z těch nejkvalitnějších materiálů, které lze označit mnohdy i jako luxusní. Jedná se například o latex či různé varianty pěnových materiálů. Často jde také o jejich kombinaci tak, aby poskytovaly dobrou oporu tělu a zároveň nebyly příliš tuhé.

Prodyšnost a dlouhá životnost jsou prioritou

Důležitým faktorem u zdravotní matrace je její prodyšnost. Musí dobře odvádět vlhkost tak, aby nedocházelo k jejímu zapaření a vy jste se během noci zbytečně neváleli ve vlastním potu.

Podstatnou vlastností každé zdravotní matrace je rovněž odolnost vůči rychlému opotřebení. Kvalitní produkt v tomto sortimentu zboží má vydržet mnohem déle nežli klasické pružinové či taštičkové matrace, ideálně kolem 10 let.

Antibakteriální úprava je nezbytná

Velmi důležitá je antibakteriální úprava matrace, aby se v ní nemnožili roztoči a bakterie. Právě proto se využívají moderní umělé materiály a tkaniny, které na tvorbu a množení škůdců nejsou tolik náchylné.

Kolik zaplatíte za novou zdravotní matraci?

Jistě vás zajímá, na kolik vás taková zdravotní matrace vyjde. Nejvýhodnější nákup provedete v internetových obchodech. Z vlastních zkušeností doporučuji kupříkladu matrace Fox, které jsou k dostání v eshopu Spisladce.cz.

Jejich cena se pohybuje od 5 000 Kč výše. Možná se to zdá jako vysoká cena, berte ale v potaz kvalitu materiálů, díky čemuž vám matrace poslouží až dvakrát či třikrát déle nežli laciné a nekvalitní produkty. Uvědomte si navíc, že jde především o vaše zdraví a pohodlí. Investice se tak rozhodně vyplatí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.