Stavba terasy snadno a rychle

Nezanedbejte přípravu ke stavbě terasy, která zahrnuje nejen detailní plán se zakreslením rozměrů, ale také sehnání veškerého materiálu a doplňků potřebných k samotné montáži. Jakmile budete mít vše pohromadě, půjde vám realizace mnohem svižněji. 

Gardina.cz

Dlouholetá radost z dřevěné terasy

Jakmile se pustíte do stavby něčeho nového, očekáváte, že vytvořené dílo vydrží co nejdelší čas ve vynikajícím stavu. Přírodní materiály jsou stále v oblibě, proto mnozí volí dřevo i pro stavbu terasy, což s sebou nese mnoho výhod i nevýhod. Dřevo se musí pravidelně ošetřovat, aby byla jeho životnost delší. Vyplatí se i si pohlídat namontování určitých vylepšení, kam spadají například distanční podložky. Díky nim se chrání velmi namáhané vruty a místa, kde se drží voda (voda rychleji odteče a dřevo může schnout). Stoprocentně rovného povrchu pod terasou snadno dosáhnete díky terčům, které seženete v několika velikostech a o rozličných výškách. Rektifikační terče se šroubují a díky tomu se dá sklon dorovnat s přesností na milimetr. K finančně dostupnějším patří granulátové podložky pod hranoly, ideální k vyřešení malých sklonů. 

Speciální vruty na terasy

Možná se pustíte do stavby terasy svépomocí a usoudíte, že můžete použít i jiné vruty než doporučované. Tímto riskujete, že se během montáže ulomí hlavička nebo se vrut zlomí. Nerezové vruty se doporučují proto, aby se dosáhlo co nejdelší životnosti terasy, která bude odolávat nejrůznějším náporům deště a vlhkosti. Od terasových vrutů očekávejte speciální tvarování a vysokou pevnost. K plusům patří možnost je používat opakovaně. 

Někomu připadá příliš komplikované se pustit do stavění terasy vlastními silami, proto raději financuje práci odborníků. Gardina.cz je jako firma již známá u stovek zákazníků, kterým se líbily jejich zkušenosti a vstřícnost.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.