Sekční garážová vrata nabízí nejširší vjezd do garáže

zdroj: vratamares.cz

zdroj: vratamares.cz

Při výběru garážových vrat rozhoduje hned několik faktorů. Mnohdy se jedná o drobnosti a maličkosti, které si ani neuvědomíme, ale na kvalitu garážových vrat a jejich využívání mají velký vliv. Velmi důležitá je například šířka vjezdu u garážových vrat. Pokud si zvolíte takový druh garážových vrat, u kterého budete mít na každé straně 5 cm od zrcátek, moc pohodlně se vám dovnitř asi zajíždět nebude. Pokud si chcete dopřát pravý komfort v podobě širokého vjezdu do garáže, volte sekční garážová vrata. Ta totiž nabízí nejširší vjezd.

Zabírají minimum místa uvnitř a venku vůbec žádné

Při výběru garážových vrat je také rozhodující to, kolik místa zabírají vrata v otevřeném stavu nebo při otevírání. I v této oblasti jsou sekční vrata jedny z nejvýhodnějších. Výklopná garážová vrata potřebují pro svůj pohyb dostatek místa před garáží a nemůžete zajet přímo před vrata. Navíc jejich automatické otevírání je značně problematické.

Rolovací vrata si narolují jednotlivé lamely do schránky na stropě garáže. Schránka a srolované lamely ale zaberou část místa a hodí se tedy spíše pro vysoké garáže. Posuvná garážová vrata do strany zase vyžadují velký prostor vedle garáží, který musí zůstat stále volný.

Sekční garážová vrata se otevírají a zavírají pohybem v připravených lištách přímo pod strop garáže, kde zaberou opravdu minimum místa. Nepotřebujete tedy žádný zbytečně veliký prostor u stropu garáže a vrata do exteriéru při otevírání také nezasahují. Dnes se stávají standardem při výběru garážových vrat.

Co je třeba sledovat pro správný výběr?

  • Kvalita materiálů
  • Odolnost proti poškození a barevnou stálost
  • Zabezpečení proti vloupání
  • Rychlost otevírání
  • Tepelná izolace
  • Možnost nouzového otevírání

Materiál a jeho parametry

Materiály, ze kterých jsou vrata vyrobena, by měly dlouhodobě odolávat působení povětrnostních vlivů a UV záření. Měly by být odolné proti korozi a také proti drobným oděrkám. To vše by měl výrobek splňovat a před nákupem garážových vrat si tedy tyto prvky kvality zkontrolujte a ověřte. Jistým vodítkem může být i delší záruka, kterou někteří výrobci nabízí automaticky. Moderní sekční garážová vrata mohou být již od výrobce zateplená a bránit tak tepelným ztrátám.

Zajímejte se o rychlost otevírání vrat

Abyste byli s garážovými vraty spokojení, musí se také spolehlivě a rychle otevírat. V dnešní době je již elektrické ovládání naprostým standardem. Při volbě elektrického ovládání je důležitá kvalita motoru a také ovladače. Kvalita motoru a jeho výkon ovlivňuje rychlost otevírání vrat.

Moderní pohony garážových vrat dokáží otevřít vrata za 15 sekund (odvíjí se od výšky vrat). Využít také můžete i dálkových ovladačů. Ty zajistí maximální komfort při užívání vrat, protože na jejich otevření nebudete muset ani vylézt z auta. Nezapomeňte, že jeden ovladač vám stačit nebude. Zajímejte se tedy předem o to, kolik stojí náhradní.

Myslete i na ochranu majetku

Opravdu bezpečná garážová vrata by se měla po uzavření zajistit proti násilnému otevření. Zajištění musí být bezpečné i v případě výpadku proudu. Pokud máte dálkové ovládání, i zde je třeba myslet na bezpečnost. U jednoduchých a základních modelů ovladačů funguje otevírání na principu jednoduché šifry.

Moderní zloději s vybavením jsou schopné tyto šifry prolomit a dostat se tak do garáže bez použití hrubé síly. Volte tedy ovladače, které používají složitější algoritmy. Myslete i na to, že vrata se musí dát otevřít i při výpadku proudu. Nechte si tedy nainstalovat nouzové otevírání.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Magdalena Hándlová

1 komentář u Sekční garážová vrata nabízí nejširší vjezd do garáže

  1. Roman K. napsal:

    Nadpis článku je hodně zavádějící, protože sekční vrata budou mí vždy užší průchod než rolovací, výklopná či dvoukřídlá, kde se dá využít maximální šíře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *