Sekční garážová vrata nabízí nejširší vjezd do garáže

zdroj: vratamares.cz

zdroj: vratamares.cz

Při výběru garážových vrat rozhoduje hned několik faktorů. Mnohdy se jedná o drobnosti a maličkosti, které si ani neuvědomíme, ale na kvalitu garážových vrat a jejich využívání mají velký vliv. Velmi důležitá je například šířka vjezdu u garážových vrat. Pokud si zvolíte takový druh garážových vrat, u kterého budete mít na každé straně 5 cm od zrcátek, moc pohodlně se vám dovnitř asi zajíždět nebude. Pokud si chcete dopřát pravý komfort v podobě širokého vjezdu do garáže, volte sekční garážová vrata. Ta totiž nabízí nejširší vjezd.

Zabírají minimum místa uvnitř a venku vůbec žádné

Při výběru garážových vrat je také rozhodující to, kolik místa zabírají vrata v otevřeném stavu nebo při otevírání. I v této oblasti jsou sekční vrata jedny z nejvýhodnějších. Výklopná garážová vrata potřebují pro svůj pohyb dostatek místa před garáží a nemůžete zajet přímo před vrata. Navíc jejich automatické otevírání je značně problematické.

Rolovací vrata si narolují jednotlivé lamely do schránky na stropě garáže. Schránka a srolované lamely ale zaberou část místa a hodí se tedy spíše pro vysoké garáže. Posuvná garážová vrata do strany zase vyžadují velký prostor vedle garáží, který musí zůstat stále volný.

Sekční garážová vrata se otevírají a zavírají pohybem v připravených lištách přímo pod strop garáže, kde zaberou opravdu minimum místa. Nepotřebujete tedy žádný zbytečně veliký prostor u stropu garáže a vrata do exteriéru při otevírání také nezasahují. Dnes se stávají standardem při výběru garážových vrat.

Co je třeba sledovat pro správný výběr?

  • Kvalita materiálů
  • Odolnost proti poškození a barevnou stálost
  • Zabezpečení proti vloupání
  • Rychlost otevírání
  • Tepelná izolace
  • Možnost nouzového otevírání

Materiál a jeho parametry

Materiály, ze kterých jsou vrata vyrobena, by měly dlouhodobě odolávat působení povětrnostních vlivů a UV záření. Měly by být odolné proti korozi a také proti drobným oděrkám. To vše by měl výrobek splňovat a před nákupem garážových vrat si tedy tyto prvky kvality zkontrolujte a ověřte. Jistým vodítkem může být i delší záruka, kterou někteří výrobci nabízí automaticky. Moderní sekční garážová vrata mohou být již od výrobce zateplená a bránit tak tepelným ztrátám.

Zajímejte se o rychlost otevírání vrat

Abyste byli s garážovými vraty spokojení, musí se také spolehlivě a rychle otevírat. V dnešní době je již elektrické ovládání naprostým standardem. Při volbě elektrického ovládání je důležitá kvalita motoru a také ovladače. Kvalita motoru a jeho výkon ovlivňuje rychlost otevírání vrat.

Moderní pohony garážových vrat dokáží otevřít vrata za 15 sekund (odvíjí se od výšky vrat). Využít také můžete i dálkových ovladačů. Ty zajistí maximální komfort při užívání vrat, protože na jejich otevření nebudete muset ani vylézt z auta. Nezapomeňte, že jeden ovladač vám stačit nebude. Zajímejte se tedy předem o to, kolik stojí náhradní.

Myslete i na ochranu majetku

Opravdu bezpečná garážová vrata by se měla po uzavření zajistit proti násilnému otevření. Zajištění musí být bezpečné i v případě výpadku proudu. Pokud máte dálkové ovládání, i zde je třeba myslet na bezpečnost. U jednoduchých a základních modelů ovladačů funguje otevírání na principu jednoduché šifry.

Moderní zloději s vybavením jsou schopné tyto šifry prolomit a dostat se tak do garáže bez použití hrubé síly. Volte tedy ovladače, které používají složitější algoritmy. Myslete i na to, že vrata se musí dát otevřít i při výpadku proudu. Nechte si tedy nainstalovat nouzové otevírání.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Sekční garážová vrata nabízí nejširší vjezd do garáže

  1. Roman K. napsal:

    Nadpis článku je hodně zavádějící, protože sekční vrata budou mí vždy užší průchod než rolovací, výklopná či dvoukřídlá, kde se dá využít maximální šíře.

Komentáře nejsou povoleny.