Hliníková okna a dveře vám budou dobře sloužit po řadu let

Rozhodli jste se renovovat svůj rodinný dům a začínat budete od oken? Pak nyní před vámi stojí rozhodnutí, jaký materiál pro okna vybrat. Vyhraje dřevo, plast, nebo hliník? Vysvětlíme si, proč byste měli sáhnout po hliníkových oknech.

Hliníková okna

Proč si pořídit hliníková okna

Ať se už se jedná o novostavbu nebo rekonstrukci staršího domu, určitě si jeho majitelé přejí mít okna, která něco vydrží. O dřevěných nemáte pochybnosti, že se jedná o léta prověřený materiál. Jenže je tu ještě plast, nebo jeho alternativa hliník. V poslední době získává na poměrně solidní oblibě. Je tomu možná i proto, že nabízí velmi dobré užitné vlastnosti, a to i za cenu vyšších pořizovacích nákladů.

Jaké výhody hliníková okna nabízejí

Finanční náklady na pořízení hliníkových oken jsou o něco vyšší než u oken plastových, které bývají v současné době první volbou. Kdo ale chce získat za své peníze opravdu kvalitu, jde do oken hliníkových. Nabízejí vysokou pevnost a odolnost s minimem opotřebení. Hliníková okna vám budou sloužit po dlouhou dobu, a to i v extrémních povětrnostních podmínkách. Mají zajímavý vzhled, jenž si v ničem nezadá s elegancí a luxusem. Jsou také velmi lehká a je z nich možné vyrobit i okna atypických rozměrů.

Kvalitní hliníkové profily

Když už budete mít na svém domě okna z hliníku, patřilo by se pořídit i hliníkové dveře, aby dohromady vytvořily sladěný prvek na fasádě vašeho rodinného domu. Co platí pro okna, platí i pro dveře. Také jsou díky hliníku odolné, s dlouhou životností a se vzhledem, který bude nemovitosti slušet. Hliníkové systémy německého výrobce patří ke kvalitním produktům, na které je spolehnutí. Splňují i ty nejnáročnější evropské normy a požadavky architektů. V nabídce jsou v mnoha barevných odstínech, abyste si mohli vybrat přesně takový, který vám bude ladit s fasádou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.