Střecha musí chránit váš dům

Střecha je vystavována velice proměnlivému počasí, což se pochopitelně odráží v jejím opotřebovávání. Rychlost poškození závisí na kvalitě provedení, ale jednou k tomu dojde, kdy vám bude dovnitř zatékat, dost profukovat či se stanou jiné nepříjemnosti narušující vaše pohodlí.

Rekonstrukce plochých střech

Nevyhnutelná rekonstrukce střechy

Kdy zjistíte, že vám nezbývá nic jiného, než se postarat o opravy střechy? Pokud vám začne pršet do obýváku, je už hodně pozdě, a tak pomůže jen skutečně rychlé řešení. Rekonstrukce plochých střech se provádí v případech, kdy se narušila celistvost pláště nebo izolace střechy. Dále se jí nevyhnete při špatném kotvení střechy, korozi či degradaci pláště a klempířských prvků, ale také při nesprávně řešené konstrukci nástaveb či při špatných pozdějších stavebních úpravách. Pro veškeré opravy je dobré zajistit odbornou firmu s dostatkem zkušeností. Ta se postará o posouzení skutečného stavu ploché střechy. Následně lze doporučit ten nejvhodnější postup i materiál. Pochopitelně se zohledňují i vaše finanční možnosti.

Několik druhů izolace střechy

Profesionální firma umí zajistit veškeré práce, ale také dobře zná různé technologické postupy k aplikování izolačních systémů. Z tohoto důvodu preferujte odborníky před provedením svépomocí, abyste si mohli doma hovět v klidu a teple, a ne brzy řešit stejné problémy. Izolace střech se provádí například hydroizolačními pásy z asfaltu, které se hodí na všechny části stavby. Není potíž s instalováním i na místech, kde dochází ke zvýšené námaze. Díky silné modifikaci hmoty s elastomery jde o pásy výborně elastické a ohebné během extrémních teplot. Lze si zvolit pískovaný povrch nebo břidličný posyp v několika barevných odstínech. Ochrana proti UV záření se u pásů vyřešila břidličnatým šupinatým posypem, který zároveň snižuje povrchovou teplotu. Navíc střecha vypadá mnohem lépe po estetické stránce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.