Terasy vám zpříjemní odpočinek

Kdo by si nepřál místo, kdy sedí venku, ale zároveň pod střechou? Jen si představte dobrý výhled na okolí, posezení u občerstvení, anebo jen tak si číst na čerstvém vzduchu. V dnešní době se o výbornou relaxaci postarají terasy.

Dřevěné terasy nikdy nezklamou

Pokud vidíte na domě dřevěné fasády, potom snadno zvolíte stejný materiál i pro další různá vyšňoření a vylepšení domu. Současný trh nabízí mnohé druhy dřeva, takže nemusíte zůstávat stále u klasiky. Například terasy z cedru ohromují jádrovým dřevem se světle načervenale hnědou až červenohnědou barvou. Pro svou funkčnost se hodí pro pokládky do exteriéru. Další oblíbenou variantou jsou terasy ze sibiřského modřínu. Modřín sibiřský vyniká pevností, pružností a snadným zpracováním. V něm obsažená pryskyřice přírodně impregnuje, čímž obstarává ochranu před houbami a cizorodými látkami. I tak se doporučuje ošetření terasovým olejem, aby došlo k delší ochraně.

Řešení bez dřevěných neduhů

U dřevěné podlahy hned pocítíte teplo od nohou v porovnání s dlažbou a jinými chladnými druhy. Přírodní materiál však má i své nevýhody, které vám mohou vadit. Zkusit lze dřevoplastové materiály s vylepšenými vlastnostmi. WPC terasy vám uspoří starosti do budoucna, protože se vyhnete každoročnímu olejování, impregnování a lakování. Lépe si poradí s neustálými změnami povětrnostních podmínek, ale také s dřevokazným hmyzem. Dobře odolávají též chloru a slané vodě. Jakmile se podlaha zašpiní, stačí použít proud vody, aby mechanické částečky zmizely. Snadno se zbavíte kamínků, bahna, písku a jiných nečistot. Změně barvy podléhají pouze minimálně, hovoří se o dvou procentech odstínu. Nehrozí vám poranění od štěpů či třísek. Broušená prkna se opatřují protiskluzovou plochou pro bezpečnost během chůze. K důležitostem patří také zdravotní nezávadnost pořizovaných prken, vždyť přijdou do styku s lidskou pokožkou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, Zahrada se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.