Finská sauna – když chcete další stupeň v saunování

Jistě znáte ty klasické modely saun z filmů nebo odjinud, kdy jsou všude oblaka páry a někdo polévá naběračkou rozpálené kameny. Finská sauna ovšem nabízí dva způsoby saunování. Buď tento, nebo naprosto suchý, kdy kameny do styku s vodou vůbec nepřijdou a jen zahřívají místnost.

finská sauna
Tzv. vlny páry lze vytvářet nárazově pomocí polévání vodou, nebo se o to může postarat automatika – finská kamna, která si hlídají vlhkost vzduchu a postupně „dopařují“.

Na míru vašemu tělu a potřebám

V případě, že vás finská sauna a její saunování na více způsobů oslovilo, je jen jedna možnost – velmi jednoduše kontaktovat naši firmu a domluvit si výrobu a stavbu konkrétní sauny přímo pro vás. Tak, aby vyhovovala vašim podmínkám, specifikacím a krásně zapadla.

Naši lidé prozkoumají cílové místo (chatu, dům, byt) a navrhnout ideální řešení. To spočívá v kombinaci tvaru, materiálu a případných doplňků finské sauny. Můžeme například přidat i terapii nebo oblíbené prosklení prostoru.

Finské sauny vyrábíme a stavíme jen v rámci České republiky a pouze ručně. Pro zajištění opravdu špičkové kvality celého servisu je na místě staví zaměstnanci, kteří saunu přímo vyráběli.

Benefity saunování

V dnešní době už je finská sauna známým typem sauny. Při správné míře je saunování velmi prospěšné pro celý organismus a to jak po fyzické, tak po psychické stránce. Posiluje termoregulaci celého organismus, vyplavuje veškeré toxiny – a že jich člověk v městském prostředí nachytá opravdu hodně každý den. Sauna je díky teplotě vynikajícím prostředkem tehdy, pokud vás trápí prokrvování kůže a končetin.

finská sauna

V rovině psychické pohody vede saunování k vyplavení endorfinů (hormonů štěstí), jejichž přítomnost v těle působí zase na další složky. Člověk se tak obecně cítí lépe, zbaví se stresu a opravdu se uvolní. Nabízíme jak domácí, tak i venkovní modely sauny.

Vždycky s mírou a nepřehánět to

Ano, saunování má na tělo hodně pozitivních účinků, ale všechno se může obrátit naopak ve zdravotní problémy, pokud to člověk přehání. Teplota sauny je obvykle nějakých 90 – 100 stupňů Celsia a vlhkost někde nad 20 %. Proto se doporučuje doba pobytu ve finské sauně v rozmězí 5 – 15 minut naráz.

Před koupí sauny si saunování někde vyzkoušejte. Na každého působí trochu jinak a můžete zjistit i spojené zdravotní problémy – v takovém případě proberte téma se svým lékařem.

Pokud jste začátečník, může být pro vaše tělo i tohle šok. Začněte proto na kratší dobu a podle reakci těla postupně pobyt prodlužujte. Pro necvičený organismus je to vždycky šok, takže opravdu krok za krokem.

Finská sauna je vynikající prostředek k trvalému zdraví, ale nesmí se to přehánět.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.