Jak vyčistit sedačku od skvrn

Je to možná už pár let, co jste si do obývacího pokoje kupovali novou sedačku. Léta letí a živelnost vašich dětí i její každodenní používání vykonaly své. Sedačka už nese jisté známky opotřebení, sem tam na ní najdete i skvrnu. Novou sedací soupravu si ale zatím kupovat nemusíte, protože při troše dobré péče vám ta původní může sloužit ještě pár let. Jak na to?

Napínací potahy decoDoma

Přečalounit, nebo raději skvrny vyčistit?

Na výběr máte několik možností. Lze nechat sedačku přečalounit. Finančně to vyjde pravděpodobně o něco lépe než nákup sedačky úplně nové. Nebo se můžete pustit do čištění sedačky, víte-li jak na skvrny. Na některé stačí jen houbička a obyčejný prostředek na čištění, jiné vyžadují i něco dalšího. Máte-li gauč s látkovým potahem, vyzkoušejte obyčejnou vodu, kterou rozředíte malé množstvím prášku na praní.

Žlučové mýdlo jako ideální čisticí prostředek

V drogerii lze zakoupit pěnový čistič na čalouněný nábytek, jenž čistí potahy díky vytvořené bohaté pěně. Máte-li však hlouběji do kapsy, podobnou službu vám udělá i obyčejné žlučové mýdlo, které pomáhá rozpouštět mastné fleky, skvrny od vína, inkoustu, temperových barev, špenátu i trávy. Je výborným pomocníkem, na nějž určitě nedáte dopustit a který využijete k čištění skvrn i na prádle.

Napínací potahy to jistí

Pokud se vám však zdá, že čištění sedačky by vám zabralo spoustu času s nejistým výsledkem, můžete situaci elegantně vyřešit zcela jednoduše. Napínací potahy decoDoma zakryjí starý potah a dají sedačce nový vzhled a šmrnc. Váš obývací pokoj hned bude vypadat jinak a za pár korun. K dostání jsou v různém barevném provedení, takže by neměl vzniknout problém s tím, jak vhodně potah zkombinovat se stávajícím nábytkem v místnosti. Napínací potahy jsou vysoce elastické a hodí se na různé typy sedaček. Jejich použití je velmi snadné. Stačí je pouze natáhnout na sedačku a přebytečnou látku zastrčit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.