Průvodce výběrem interiérových žaluzií

shutterstock.com

shutterstock.com

I když je v dnešní době nabídka druhů interiérového stínění velmi pestrá a bohatá, interiérové žaluzie jsou stále nejoblíbenější. Interiérové stínící prvky jsou obecně více oblíbené, než exteriérové. I když exteriérové stínící prvky je v oblibě dohání. Nejvíce využívaným stínícím prvkem jsou tedy stále žaluzie.

Moderní doba přináší také nové druhy i materiálů

Také nabídka druhů interiérových žaluzií se v posledních několika letech velmi významně rozšířila. Na trhu již není pouze jediný druh žaluzií, který by se lišil pouze barevným provedením, ale nabídka interiérových žaluzií představuje několik desítek druhů. Ty se mezi sebou liší použitými materiály, velikostí i provedením. Každý zákazník si tak může vybrat, který druh žaluzií by do daného interiéru vyhovoval nejvíce.

5 druhů žaluzií, které jsou nejvíce využívané?

  • Horizontální hliníkové žaluzie
  • Horizontální dřevěné žaluzie
  • Vertikální žaluzie
  • Skládané žaluzie (plissé)
  • Bambusové žaluzie

Horizontální hliníkové žaluzie – žaluzie, které všichni dobře známe

Horizontální hliníkové žaluzie jsou zřejmě nejznámějším druhem žaluzií u nás. Jsou tvořeny lehkými hliníkovými lamelami, které se dají vytahovat a stahovat a libovolně natáčet. Dají se využít téměř na všechny druhy interiérových oken.

Nemusíte se bát, že budete volit pouze mezi bílou, zelenou nebo šedou barvou lamel. Žaluzie v dnešní době jsou nabízeny v široké škále barev, kde můžete vybírat z více, než stovky různých odstínů barev. Právě široká nabídka barevného provedení a odolnost hliníku jsou největšími přednostmi tohoto druhu interiérových žaluzií. Podívejte se na žaluzie Praha pro více informací.

Horizontální dřevěné žaluzie – kouzlo přírodního materiálu

Přírodní materiály jsou v interiéru využívány stále častěji. Zejména přírodní dřevo je v současnosti velmi oblíbené. Příkladem mohou být dřevěné podlahy, dřevěná okna, dveře z masivního dřeva, nábytek z masivu a v neposlední řadě i dřevěné horizontální žaluzie. Ty fungují na stejném principu, jako hliníkové žaluzie. Jejich předností je ovšem přirozená krása a půvab přírodního dřeva, kterou žádná imitace nedokáže.

Dřevěné žaluzie, zdroj: sundrape.cz

Dřevěné žaluzie, zdroj: sundrape.cz

Bambusové horizontální žaluzie – nádech exotiky s vynikajícími vlastnostmi

Touha po přírodních dřevinách se nevztahuje pouze na tuzemské dřeviny. I dřeviny z exotických zemí jsou v interiéru stále oblíbenější. Pokud máte rádi zařízení v koloniálním stylu, můžete v tomto stylu pořídit i žaluzie. Bambusové žaluzie vynikají přirozenou pružností v kombinaci s extrémní tvrdostí. Mají schopnost odpuzovat vodu, což umožňuje jejich využití i ve vlhkých prostorách. Originální vzhled je samozřejmostí. Více informací zde.

Skládané žaluzie (plissé) – žaluzie v jediném kusu

Základní výhodou plisé je fakt, že tento druh žaluzií je tvořen z jediného kusu materiálu. Žádné lamely tedy nečekejte. Tvořit ho mohou různé druhy látky, které se vytahují nebo stahují a pečlivě se skládají. Nikdy vám tedy nezůstane mezera mezi lamelami, kterou by pronikalo světlo. Plisé jsou tedy vytažené, nebo stažené. Regulovat proud světla nelze. Nabídka materiálů a barev je opět vel i široká. Plisé mohou být ovládány manuálně nebo elektronicky. Obdobou jsou i interiérové rolety. Více informací na rolety Praha.

Skládané žaluzie plisé, zdroj: sundrape.cz

Skládané žaluzie plisé, zdroj: sundrape.cz

Vertikální žaluzie – žaluzie do kanceláří, ale i do domácností

Vertikální žaluzie nachází největší uplatnění v kancelářích, kde jsou velké prosklené plochy, které dokáží vertikální žaluzie skvěle pokrýt. Ovšem obliba velkých oken a prosklených stěn se zvyšuje i v domácnostech. Proto se začínají vertikální žaluzie prosazovat nejen v kancelářích, ale i v soukromém sektoru. Široká nabídka materiálů lamel i barev je samozřejmostí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.