Vybíráme betonovou dlažbu na dvůr

zatravňovací dlažba

Chystáte se na renovaci dvora nebo předzahrádky? Nevíte si rady, kde začít? Základem každé takové plochy je kvalitní dlažba. Betonová pokládka zajistí rovnou plochu, kde budete moci umístit posezení a dekorace. Nebojte se, i beton vypadá elegantně. Stačí zvolit správný typ dlažby a doplnit ho vhodným příslušenstvím. Betonové prvky jsou v dnešní době trendy, můžete je vidět u spousty moderních rodinných domů.

Druhy dlaždic

Betonové dílce se zhotovují v různých provedeních v závislosti na tom, pro jaké účely jsou použity. Do městského prostředí a parků se hodí hexagonální betonová dlažba, která zajišťuje plynulý přechod mezi betonem a travnatou plochou. Tento typ dlaždic lze použít také před svým domem i na dvoře, docílíte s ním hezké zajímavé kombinace zeleně a betonu. Když je řeč o této kombinaci, je třeba zmínit speciální typ pokládky, kterou je zatravňovací dlažba. Jedná se o druh povrchové úpravy, který je sympatický přírodním vzhledem a dá se využít pro zpevnění mírných svahů. Na dvorek se také skvěle hodí dlaždice imitující přírodní materiál. Oblíbenou variantou je imitace dřeva či kamene. Dlažbu s reliéfem prkna či kůry jde použít nejen na dvůr, ale třeba i k přírodnímu koupacímu jezírku.

Betonové doplňky

Chcete-li docílit dokonalého výsledku, nezapomeňte po položení dlažby přidat betonové obrubníky. Ty jsou třeba nejen u komunikací ve městech, ale slouží také jako estetický doplněk k dlažbě na vašem pozemku. Pomocí obrubníků je možné oddělit části parcely, nebo vytvořit designové pěšiny. Vybírat můžete z několika barevných variant, které jsou přizpůsobeny barvám dlaždic, oba prvky tak budou hezky sjednocené. Aby se vám na pozemku nehromadila voda při vydatných deštích, nechte si do vydlážděné plochy položit několik žlabů. Ty se postarají o to, aby byla dešťová voda odvedena do kanalizace či vsakovací jámy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.