Barva ložnice o vás prozradí mnohé

shutterstock.com

shutterstock.com

Ložnice je místnost určená pro relaxaci a odpočinek. Je to místo, kde bychom se měli cítit příjemně a klidně. Tyto pocity souvisejí s naší duševní pohodou, která je ovlivněna barvami, které se v ložnici vyskytují. Barvy, které v ložnici máte o vás zároveň mohou mnohé vypovědět. Jaké barvy jsou tedy do ložnice nejvhodnější a co vše o vás mohou prozradit?

Barevné variace mohou mít mnoho podob

V ložnici se musíte cítit příjemně, proto je nutné výběr barev zvolit správně. Platí, že byste měli vybírat takové barvy, které lahodí vašemu oku a v jejich přítomnosti se cítíte příjemně. Do ložnice se například skvěle hodí zelená barva, která uklidňuje a přináší chuť k odpočinku. Výbornou volbou je také barva fialová, která je sice chladná, ale zároveň i elegantní. Zajímavé je i použití oranžové barvy, která podporuje veselou náladu a přináší energii.

Červená barva je barvou vášně, zdroj: shutterstock.com

Červená barva je barvou vášně, zdroj: shutterstock.com

Obecně platí, že barvy v ložnici by neměly být ani příliš tmavé ani světlé. Vybírejte proto barvy střední sytosti. Do ložnice se například příliš nehodí bílá barva, která odráží hodně světla. Pokud ji ale máte rádi, zkuste si zkombinovat s jinou barvu. Příjemně působí bílá v kombinaci s modrou nebo červenou. O tom, jestli se do ložnice hodí právě červená barva se vedou spory. Červená barva je totiž barva energie a vášně, takže může působit i rušivě.

Co o vás mohou barvy prozradit?

Ač si to možná neuvědomujeme, barvy o nás prozrazují mnohé. Červená barva v ložnici například říká – zde spí vášnivý člověk, který se rád miluje. Modrá ložnice ukazuje na romantiku ale také na to, že jste člověk pohodlný a ne příliš aktivní. Fialová ložnice říká, že máte smysl pro krásu. Zelená říká, že máte rádi relax a jste pohodář. Tmavé barvy ukazují na to, že jste možná trochu podivín.

Tmavé barvy se v ložnicích prakticky nevyskytují, zdroj: shutterstock.com

Tmavé barvy se v ložnicích prakticky nevyskytují, zdroj: shutterstock.com

Nezapomeňte na vkusné povlečení

Kromě barev stěn o vás může mnohé říci i barva povlečení. Právě to jsou dvě věci, které zásadně ovlivňují vzhled místnosti. Pokud je povlečení dobře sladěno s barvou ložnice, ukazuje to váš smysl pro detail. Pokud ne, vypovídá to pravý opak. Proto si pamatujte, že povlečení je nutné vždy sladit a to tak abyste se cítili v ložnici jako v pohádce.

Tip: Neradi žehlíte? Pak je pro vás jako stvořené flanelové povlečení nebo krepové povlečení

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.