Inspirujte se: Netradiční místa pro police a věšáky

zdroj: shutterstock.com

shutterstock.com

Úložného prostoru není nikdy dost. Mezi věcmi denní potřeby se nachází řada drobností, které se vyplatí mít stále po ruce, ale které bez dobré organizace vytváří neuvěřitelný chaos. Neustále uklizené, ale zároveň po ruce mohou být na drobných poličkách i na věšáčcích netradičních tvarů.

Poličky

Řadu drobností vyskytujících se chaoticky po bytě jako například sponky, klíče a tak podobně je třeba mít neustále po ruce. Sponky a jiné titěrnosti lze umístit do ozdobné krabičky a tu spolu s ostatními dekoracemi umístit na praktickou poličku.

Ratanová police, zdroj: doplnkydomu.cz

Ratanová police, zdroj: doplnkydomu.cz

Poličky se vyrábí v mnoha provedeních. Od klasických jednoduchých vodorovných až po police designové, které se vyznačují množstvím zajímavých tvarů a které často již samy o sobě tvoří ozdobu zdi. Designové police mohou mít tvar kruhový, libovolně pokroucený, velmi pěkný efekt vytváří také soubor několika designových polic rozmístěných na jedné stěně společně.

Police se mohou lišit také materiálem. Na trhu se nachází police:

  • dřevěné – nejobvyklejší a stále nejoblíbenější varianta polic
  • plastové – vhodné do vlhkého prostředí
  • skleněné – pro zastánce moderního vzdušného vybavení interiéru
  • ratanové –  pro milovníky přírodních materiálů, plocha police je tvořena ratanovým výpletem, ke zdi je upevněna pomocí nenápadných ocelových úchytů
  • mramorové – vhodné i nad radiátor

K zavěšení poličky lze využít libovolné místo v bytě. Obvykle se police nachází v nevyužitých rozích místností, nad postelí či sedací soupravou. Designové police jsou vhodné k oživení interiéru a větší soubory designových polic jsou určeny na větší plochu prázdné stěny. K umístění polic lze využít ale také zcela netypicky radiátor topení.

Mramorová deska/police nad radiátor, zdroj: doplnkydomu.cz

Mramorová deska/police nad radiátor, zdroj: doplnkydomu.cz

Speciálně vyrobená police pro umístění nad radiátor, či dokonce přímo k usazení na něj, je vyrobena z mramoru, který akumuluje teplo vycházející z radiátoru a postupně ho uvolňuje do místnosti. Polička tak nebrání průchodu tepla z radiátoru do okolí, poslouží k využití prázdného prostoru nad radiátorem a v případě starších typů radiátorů plní i funkci estetickou. Radiátor opticky překryje a zakončí.

Věšáčky

Bundy, šály, čepice, klíče jsou nejlépe po ruce na věšácích. Věšáky jsou tradičně využívány především v předsíni, dále také v koupelnách. Díky novým designům se však jejich použití rozšiřuje i do dětských pokojů a ložnic. V dětském pokoji se skvěle uplatní věšáčky s dětskými motivy, věšáček může být zakomponován do nástěnné dekorace ve tvaru oblíbených dětských hraček nebo zvířátek a nejvíc ho jistě využijí malé princezny k zavěšení šatů, náhrdelníků a čelenek.

Věšák na oděvy s výklopnými háčky, zdroj: doplnkydomu.cz

Věšák na oděvy s výklopnými háčky, zdroj: doplnkydomu.cz

V ložnici, ale také v předsíni či dokonce obývacím pokoji mohou být věšáky nenápadnou součástí samolepících nástěnných dekorací a poslouží k zavěšení klíčů, náramkových hodinek a dalších drobností.

Tyto doplňky zakoupíte na doplnkydomu.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.