Jak zařídit kancelář vhodným nábytkem?

kancelářská skříň

V zaměstnání člověk tráví více než jednu třetinu dne. Proto by například kancelář měla být zařízena tak, aby vytvářela příjemné pracovní prostředí a člověk se v ní cítil dobře. Jen na pocity však není možné hledět. Důležitá je také ergonomie a estetika. Mnohé kanceláře fungují jako místo pro porady či přijímání návštěv, proto musejí být i reprezentativní.

Kvalitní kancelářský nábytek

Kvůli koronavirové pandemii pravděpodobně odzvonilo open space kancelářím, kde se kumuluje větší počet pracovníků. Přednost dostanou menší místnosti, v nichž se pracovníci cítí mnohem pohodlněji. Aby byla jejich produktivita práce co nejvyšší, měla by kancelář být zařízená prakticky, střídmě, elegantně, účelně a bez rušivých vjemů s dostatečně kvalitním vybavením. Kancelářský nábytek se velmi často vyrábí z laminovaných desek. Jejich design věrně napodobuje vzor dřeva a navozuje pohodovou pracovní atmosféru. Při jeho výběru je nutné dbát na to, aby bylo v místnosti vše účelně poskládáno a pracovník se v ní co nejméně rozptyloval. Nepohodlí může způsobit i nepohodlná židle, ze které bolí záda.

Stoly s pevnou i nastavitelnou výškou

Kancelářský stůl může být s pevnou výškou, která je jednou daná a nelze ji měnit. Rohové varianty šetří místo a hodí se do menších kanceláří. Výškově nastavitelné kancelářské stoly však naproti tomu nabízení větší flexibilitu. Vhodným doplňkem stolu jsou pak kontejnery, do nichž lze uložit dokumenty i osobní věci, poličky na šanony a další nezbytnosti, bez nichž se v kanceláři pracovník neobejde.

Kancelářská skříň do kanceláři i do skladu

Vhodné uspořádání kancelářského nábytku jistě doplní kancelářská skříň. Ta může být vyrobená z laminovaných desek stejně jako z plechu. Kovové skříně se hodí i do skladů nebo archivů, ale své místo najdou i v běžné kanceláři pro uložení důležitých dokumentů. Velmi často jsou tyto skříně uzamykatelné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.