Plánujete novou vinylovou podlahu? Poradíme 5 značek, které nezklamou

barkotex.cz

barkotex.cz

Jak všichni víme, jednou z hlavních rolí v každém interiéru hraje podlahová krytina. Při výběru nové podlahy je třeba zaměřit se nejen na vzhled, ale také na kvalitu, odolnost a životnost. Pokud vám záleží na všech vyjmenovaných aspektech, výbornou volbou je vinylová podlaha. Ideální volbou je nejen z hlediska životnosti, ale také skvělých designů.

Při výběru vinylové podlahy je potřeba zvolit správný typ. Jedním z nejrozšířenějších a také nejoblíbenějších jsou vinylové dílce. Dle způsobu pokládky je dělíme na celoplošně lepené (podlahářským lepidlem), samolepící, plovoucí neboli zámkové (click) a volně položitelné.

Vinylové podlahy v dílcích dnes na trhu najdeme v nepřeberném množství vzorů, dekorů i barevných provedení. Tato podlahová krytina zapadne do každého interiéru.

Velkou výhodou u moderních vinylových podlahových dílců je možnost užití prakticky v jakékoliv části interiéru, dokonce i ve vlhkých a namáhaných prostorách, jako je například kuchyň nebo koupelna. Vždy je ale potřeba zvolit správný typ vinylové podlahy s dostatečnou třídou zátěže. Poté je díky odolnosti podlahy samozřejmě možné i využití v komerčních prostorách (např. v restauracích či hotelech).

Jakou značku ale vybrat? V druhé části článku vám představíme několik značek vinylových podlah, které sází na kvalitu a spokojenost zákazníka je pro ně na prvním místě.

Vsaďte na kvalitu, tyto značky vás nezklamou

Na trhu vinylových podlah je v dnešní době opravdu velké množství výrobců a někdy může být obtížné si vybrat toho pravého. Pro představu uvádíme některé z nich: Centiva, Designflooring, Parador, Pergo, Tarkett, Fatra, Forbo, Moduleo, Expona Domestic, Gerflor, Wineo, Merkur a další.

V následující části článku bychom vám chtěli blíže představit vinylové podlahy značek Centiva, Designflooring, Parador, Pergo a Tarkett. Podlahy právě těchto výrobců se řadí ke špičkám na trhu.

Vinyl je ideální pro místnosti s vysokou zátěží, zdroj: barkotex.cz

Vinyl je ideální pro místnosti s vysokou zátěží, zdroj: barkotex.cz

Vinylové podlahy Centiva

Vinylové podlahy od společnosti Centiva nabízí opravdu špičkovou kvalitu a garantuje spokojenost i těch nejnáročnějších zákazníků. Tato firma sídlí v USA a ve výrobě podlah se pohybuje již více než 40 let.

Společnost Centiva vám nabízí širokou paletu vzorů, dekorů a barev a její podlahy jsou určeny pro použití v prakticky jakémkoliv interiéru, a to včetně prostor s velmi vysokou zátěží – např. komerční budovy (restaurace, nemocnice apod.).

Vinylové podlahy značky Centiva vám mimo jiné nabídnou vysokou odolnost, špičkovou kvalitu a velmi snadnou údržbu. Pokládka se provádí celoplošným přilepením na předem vyrovnaný a vyhlazený podklad. Vinylové dílce Centiva jsou nabízeny ve 4 produktových řadách: Contour, Event, Victory a Venue.

Vinylové podlahy Designflooring

Čtyřicetiletou tradici vám nabídne i společnost Designflooring, která byla založena ve Velké Británii. Aktuálně se může pochlubit vývozem svých produktů do celé Evropy. Největší odběratelé jsou Německo, Nizozemí a Francie.

Díky odolnosti a kvalitě se podlahy Designflooring hodí jak k využití v domácnostech, tak i v komerčních prostorách. Dekory těchto podlah vychází nejčastěji z předloh skutečného dřeva, tepaného plechu nebo přírodního kamene.

Dodávají se v pásech nebo ve čtvercích různých rozměrů, jež se celou plochou lepí na podklad. V nabídce ale nechybí ani dílce určené pro plovoucí pokládku. Zmínit se vyplatí například kolekci Loose Lay – jedná se o vinylové dílce bez zámkového spoje určené pro rychlou instalaci bez nutnosti lepení. Tyto podlahy jsou volně položitelné na rovný podklad.

Materiál, z něhož jsou tyto podlahy vyrobeny, se vyznačuje nejen špičkovým vzhledem a krásným přírodním dekorem, ale i vysokou odolností a perfektní stabilitou. Vinylové podlahy Designflooring tak můžete umístit do jakékoliv místnosti vašeho bytu či domu. Není problém je umístit ani tam, kde je teplovodní podlahové vytápění.

Různé typy dekorů, zdroj: barkotex.cz

Různé typy dekorů, zdroj: barkotex.cz

Vinylové podlahy Parador

Vysokou kvalitu zpracování, špičkové materiály a klasický i avantgardní design vám nabídne společnost Parador, která se řadí mezi přední výrobce laminátových a nyní i vinylových podlah. Tato firma si získala přízeň mnoha zákazníků právě díky stálé vysoké kvalitě nabízených produktů. Pokud jste milovníky dřeva, podlahy značky Parador jsou pro vás tím pravým. Pyšní se totiž dekory, které dokonale imitují dřevo. Zkrátka si ale nepřijdou ani nejnáročnější zákazníci a milovníci ostatních materiálů.

Podlahy zapadnou do každého interiéru, jsou voděodolné a hodí se tak i do prostor jako jsou kuchyně či koupelny. Vzhledem k velmi snadné údržbě jsou tyto podlahy vhodné i pro alergiky. Značka podlah Parador nabízí tři základní řady – Basic, Classic a Trendtime.

Vinylové podlahy Pergo

Vinylové podlahy amerického výrobce Pergo vás ohromí nejen unikátním designem, ale také svou dlouhou životností. I ti nejnáročnější zákazníci si vinylové podlahy Pergo jednoduše zamilují. Díky netradičním dekorům, které jsou inspirovány například kůží, břidlicí nebo třeba i tradičním dřevem, bude váš interiér vysoce originální.

Podlahy značky Perego se přizpůsobí zkrátka jakémukoliv interiéru a svou přirozenou strukturou nadchne každou vaší návštěvu. Díky měkkému povrchu je tato podlaha velmi příjemná – dokonce i při chůzi na boso. Díky moderním postupům výroby a technologiím se pyšní vysokou ohnivzdorností, antistatickými a hypoalergenními vlastnostmi.
Samotná instalace vinylových podlah Pergo se provádí dvěma způsoby – lepením na podklad nebo využitím praktického CLICK systému pro plovoucí pokládku.

Vinylové podlahy Tarkett

Společnost Tarkett, známá ve více než 100 zemích po celém světě, je původem z Francie. Tato značka podlah se může pyšnit více než 120ti letou tradicí a nabízí vám kvalitní podlahovou krytinu, která zajistí zdravé a čisté prostředí. Velmi pestrá nabídka této firmy uspokojí i náročné zákazníky, naleznete v ní totiž obdivuhodnou škálu produktů různých dekorů, vzorů a barev, z nichž si vybere opravdu každý. Perfektně doplní tradiční i netradiční interiéry.

Různé typy dekorů, zdroj: barkotex.cz

Různé typy dekorů, zdroj: barkotex.cz

Vinylové podlahy BARKOTEX (Praha, Brno, Hradec Králové)

Již od roku 1991 je na trhu společnost BARKOTEX PRAHA spol. s r.o., která se zabývá dodávkou a odbornou montáží podlahových krytin. Společnost má tedy dlouholetou tradici. Dalším důkazem té nejvyšší kvality poskytovaných služeb je spolupráce se silnými developerskými společnostmi – například se společností Central Group nebo Finep.

Za dobu své existence společnost Barkotex zrealizovala velké množství prestižních zakázek, mezi které patří například špičkové podlahy ve světoznámých hotelových komplexech Hilton, Four Seasons, Marriott, Rezidor Hotels aj.

V případě zájmu o vysoce kvalitní vinylové podlahy výše zmíněných značek navštivte prosím internetové stránky www.barkotex.cz, na kterých si mimo jiné můžete prohlédnout i podlahový vzorník.

Pokud dáváte přednost návštěvě kamenné prodejny, naleznete ji na Praze 2 ve Vinohradském Pavilonu. V této prodejně naleznete bohatý sortiment celoplošných a kusových koberců, vinylu, přírodního linolea a laminátových a dřevěných podlah.

Klientské centrum developerských projektů naleznete v Poděbradské ulici v Praze 9, v Šafránkově ulici v Praze 5, v Havlíčkově ulici v Praze 1 a v Sochorově ulici v Brně. Outletová prodejna a skladový areál se pak nachází v Hradci Králové v ulici Zemědělská – zde naleznete vinylové podlahy – výprodej zásob a výběhových kolekcí!

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.