Izolační dvojskla mohou mít různou podobu

shutterstock.com

shutterstock.com

Při stavbě domu či při pouhé výměně starých oken za nová můžete využít řadu různých vychytávek. Izolační dvojskla mohou nabídnout nejen dobrou tepelnou izolaci objektu, ale i některé vlastnosti navíc. Jaké to jsou?

Izolační dvojsklo s integrovanými žaluziemi

Tepelně izolační dvojsklo můžete zakoupit s žaluzií, která je vložena do mezery mezi tabulemi skla. Nespornou výhodou takovýchto žaluzií je jejich naprostá bezúdržbovost. Žaluzie integrovaná do skla je chráněna jak před prachem, tak i před vlivy okolí (vlhkost, mechanické poškození, atd.). Aby bylo docíleno hermetického uzavření izolačního dvojskla, je ovládání žaluzie zajištěno pomocí magnetického přenosu přes sklo. Stahování žaluzie lze ovládat jak manuálně, tak za pomocí elektrického motorku.

Nevýhodou žaluzií integrovaných ve skle může být vyšší pořizovací cena i vyšší náklady na opravu v případě poruchy žaluzií. Navíc kovové lamely v izolační mezeře mezi skly mohou snižovat tepelně izolační vlastnosti okna.

Okrasná meziskelní mřížka

Přejete-li si opticky rozdělit okenní tabuli a vytvořit tak skleněnou plochu zajímavější, nemusíte se obávat náročného čištění oken s nepříjemně členěným rámem. Meziskelní mřížka, která okno opticky rozděluje a vytváří tak útulnější dojem, je tvořena hliníkovými profily vloženými do izolační mezery mezi skly.

Nedochází tak ani k jejímu znečištění prachem, ani nenarušuje hladkou okenní tabuli, kterou lze pohodlně umývat i leštit. Meziokenní mřížky naleznete v mnoha provedeních. Trh nabízí nejen množství barevných odstínů, ale také různou šíři hliníkových profilů.

Izolační dvojskla s povlakem

Dvojskla s povlakem jsou tvořena dvěma vrstvami skla, z nichž jedna tabule je opatřena tenkým metalickým povlakem. Metalický povlak nepůsobí rušivě, má neutrální vzhled. Nabízí však zlepšení tepelné izolace okna v zimě, pohlcení slunečního záření v létě (předchází tak přehřívání interiéru), některé typy metalických povlaků nabízí i ochranu před UV zářením.

Velkoformátová skla

Moderní architektura, která se opírá především o vzdušnost a světlost interiéru stále více využívá velkých prosklených ploch. Na zvyšující se poptávku po velkoformátových sklech reagují výrobci a nabízí velkoformátová izolační dvojskla, která mohou dosahovat rozměru až 5,9 x 3,1 metru. Velkoformátová izolační dvojskla můžete zakoupit v provedení základním, bezpečnostním i s ochranou proti slunečnímu záření.

Akustická dvojskla

Ona známá věta, že ticho léčí, se zakládá na pravdě, nadměrný hluk může skutečně nepříznivě ovlivnit naše zdraví. V ruchu každodenního života stále více lidí touží po dokonalém tichu a klidu domova. Proto ke koupi akustických skel přistupují nejen lidé žijící v blízkosti letiště či jiných hlučných provozů, ale také ti, kteří bydlí v blízkosti rušnější silnice.

Vrstvené akustické bezpečnostní sklo je tvořeno dvěma tabulemi skla spojených dvěma i více vrstvami akustické fólie. Volbou tohoto typu výplně oken či dveří lze výrazně snížit hladinu hluku v místnosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Izolační dvojskla mohou mít různou podobu

  1. teo napsal:

    Nevíte někdo, jak moc skla izolují? Máte s nimi zkušenost? Bydlíme kousek od železniční trati, takže o nich uvažuji, ale nechci investovat do něčeho, co nebude mít efekt. díky za tipy

Komentáře nejsou povoleny.