Moderní stínící techniku využijete i v zimě

Věděli jste, že správně zvolené okenní rolety mohou zvýšit energetickou nenáročnost domu? Mohou totiž odizolovat okna, a tím zabránit případným tepelným ztrátám, k nimž dochází, pokud netěsní tak, jak by měla. Jaké modely jsou pro tyto účely nejvhodnější?

ARTOSI_realizace_20-scaled

Výrobci v současné době dělají všechno pro to, aby zákazníkovi nabídli produkty se všestranným využitím. Jdou totiž na odbyt. Vezměme si třeba klasickou pergolu. V letních měsících je využitá téměř permanentně. Na podzim a v zimě už však zahálí. Ne ovšem ta bioklimatická, kterou najdete na odkazu bioklimatické pergoly Praha. Její vrchní část perfektně uzavřou sklopné lamely a boční stěny buď prosklení, nebo jiný typ krytí. Na světě tak bude zimní zahrada, pracovna, nebo třeba skleník, v němž budete moci pěstovat bylinky. Chytré že?

Okenní rolety jako izolant

Své využití v zimě nacházejí i okenní rolety. Ty zase dokážou zamezit tepelným ztrátám, k nimž dochází skrz okna. A ty nebývají zrovna zanedbatelné. V některých případech mohou být až pětatřicetiprocentní. Pokud okna vhodným způsobem utěsníte a k tomu vybavíte roletami, zůstane tato částka ve vaší peněžence.

Stíní a izolují zároveň

Vhodné k tomuto účelu jsou buď rolety předokenní, které se instalují na okna z vnější části domu, nebo ty interiérové. Skvělých výsledků dosahují například látkové rolety Praha z portfolia renomovaného specialisty na stínící techniku Sundex.cz, který má ve své nabídce rolety různých barev v plastovém a kovovém provedení poháněné baterií nebo elektromotorem. V jeho portfoliu ale najdete i vnitřní a venkovní žaluzie, jejichž výhodou je, že umožňují v interiéru regulovat denní světlo.

Nechte si poradit

Konkrétní řešení je vhodné zvolit po domluvě s odborníkem. Počáteční poradenství, konzultace stejně jako zaměření, samotnou montáž a následný úklid, to vše je samozřejmě zahrnuto v ceně. Ta v případě stínící techniky nebývá zrovna nízká, ale ve světle vysokých cen za energii a budoucích úspor se rozhodně vyplatí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.