Střežení plotů díky perimetru

Perimetr

V současné době je žádoucí se zaměřit na účinné zabezpečení nejen firem, obchodů a průmyslových objektů, ale také rodinných domů. Nenechte na soukromé pozemky a do budov vniknout cizí osoby, které vám chtějí jakkoliv uškodit. 

Perimetr pro detekci pohybu

Potřebujete obvodovou ochranu pozemku? Můžete ihned vědět, zda vám někdo neleze na plot, nestříhá ho nebo neohýbá. Perimetr dokáže detekovat pohyby provedené na oplocení. Tento druh ochrany majetku se hodí k instalování menších i větších rozsahů. Jednoduché instalování a nastavení patří k plusům, ale také oceníte výbornou citlivost. Nechybí ani vysoká odolnost proti falešným poplachům, ke kterým může docházet pod vlivem silného deště nebo větru. 

Bezdrátová ochrana plotu

Perimetry existují také v bezdrátové variantě. Střežení plotů lze zajistit díky RFID bezdrátovému perimetru VARYA, přičemž se detektory připevní na konstrukci plotu. Hodí se pro všechny typy vjezdových vrat a plotů. Systém je vybavený umělou inteligencí, aby se zabránilo falešným poplachům. Automaticky dochází k měření mechanické kvality plotu, které se následně kalibruje a kontrolují se všechny senzory a RFID detektory naklonění plotu, prostříhání nebo jiné poškození jednotlivých dílců. Bezdrátový perimetr Varya komunikuje se všemi druhy EZS ústředen a takřka s každou otočnou PTZ kamerou. Systém se postará o navedení otočných kamer na místo incidentu. Celý systém nevyžaduje žádnou náročnou údržbu, baterie se dají vyměnit, ale i tak je jejich kapacita přibližně osm let. V porovnání s kabelovými variantami je provozní životnost detektorů podstatně vyšší. Perimetr je praktický svou mobilitou, v případě potřeby ho jednoduše přemístíte nebo změníte některou část plotu. Lze rozšířit o funkci obchůzky strážných v prostoru perimetru, aby se dalo kontrolovat i dění na pozemku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, Zahrada se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.