Kolik vás vyjde malování pokojů na klíč?

shutterstock.com

shutterstock.com

Malování interiérů na klíč je v dnešní době velmi vyhledávanou službou. Dříve byl tento způsob malování vyhledáván zejména v komerčních a podnikatelských prostorách. Nyní už se rozšířil i do bytů a rodinných domů. Dnešní doba je velmi náročná na časové vytížení každého z nás. Mnohdy nemáme dostatek času na to, abychom mohli řádně připravit a provést malování. Proč to tedy nenechat na profesionálech?

O nic se nemusíte starat

Mezi běžné realizace malování pokojů na klíč patří také velké množství doplňkových služeb. Nejde totiž o pouhé malování, ale o komplexní nabídku služeb, které jsou s malováním spojené. Na malování nezabírá nejvíce času samotná práce s válečkem nebo štětkou, ale příprava a úklid. To vše bude při malování pokojů na klíč zajištěno.

Standardně probíhá realizace nejprve domluvou se zákazníkem a vypracováním cenové nabídky. Poté dojde k předání nemovitosti, proběhne řádná fotodokumentace, podepíší se potřebné smlouvy a dále se o nic nestaráte. Firmy za vás udělají přípravu před malováním, ochrání nábytek, odmontují světla. Dále si můžete nechat i upravit stěny vyrovnáním nebo stěrkováním. Dále následuje samotný proces malování. Po vymalování přichází na řadu provedení úklidu, kdy se celý interiér vrátí do původního stavu. Pak už se jen předají klíče od nemovitosti zpět do vašich rukou.

Cena záleží na množství práce

Ceny za malování pokojů na klíč se liší podle firem i podle regionů. Na každou z prováděných prací má firma stanovenou svou sazbu. Práce na stěnách se většinou počítá od počtu metrů čtverečních. Naopak úklidové a přípravné práce jsou většinou ceněny paušálně. Průměrná cena za vymalování bytu, který má stěny 100m2, se pohybuje od 8000 do 10 000 Kč.

zakrývání podlahovin folií 5 až 6 Kč/m2
odstranění staré malby 15 až 20 Kč/m2
penetrační nátěr 12 až 15 Kč/m2
štukování stěn 100 až 130 Kč/m2
výmalba nátěrem Primalex standard 22 až 25 Kč/m2
výmalba nátěrem Primalex color od 60 Kč/m2

Ceny se samozřejmě odvozují také podle počtu prací, kterou budou firmy vykonávat. Zde by měla být zahrnuta i příprava podkladu. Pokud se rozhodnete, že si některou z činností zhotovíte sami (například přípravu, nebo úklid), bude celková cena samozřejmě nižší.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.