Rekonstrukce ploché střechy jen s léty prověřeným odborníkem

Nepříjemná mokrá skvrna na stropě nepotěší žádného obyvatele činžovního ani panelového domu. Problémem je často nerekonstruovaná plochá střecha, která, vlivem špatné údržby, počasí a nekvalitních materiálů, propustí vodu až do útrob domu. V takovou chvíli je již rekonstrukce nevyhnutelná a musíme najít odborníky, kteří střechu převlečou do nového kabátu, za pomocí moderních technologií.

Mnohému zabráníte pravidelnou péčí

Na rozdíl od šikmých potřebují ploché střechy pravidelnou údržbu. Nejvhodnějším obdobím, kdy se do toho pustit, je jaro a podzim. Ideálně před nástupem zimy je nutné střechu zbavit veškerého svodového odpadu, náletu, zkontrolovat celistvost pláště a drobné praskliny způsobené klimatickými změnami. Zimní počasí je tím největším náporem, proto kontrolu provádíme před a po sněhové nadílce, kterou je také nutné, u tohoto typu střech, pravidelně odstraňovat.

Při poruše hydroizolace se rekonstrukci nevyhneme

Rekonstrukce střech může být nutná i v případě, že se o objekt náležitě staráte. Hlavním důvodem bývá porucha hydroizolace, tedy nechtěný průnik vody přímo do domu. Velice často je to způsobeno použitím nekvalitních materiálů u starších budov. Možná si právě teď říkáte, proč si ale spousta stavitelů a podnikatelů pro své haly nebo bytovky nadále vybírá plochou střechu? Odpověď je jednoduchá. Použitím současných materiálů, technologií a správnou údržbou má plochá střecha životnost po několik desetiletí. Své o tom ví i proškolený personál společnosti AHF stavby s.r.o., který díky mnohaletým zkušenostem doporučí to nejlepší řešení v oblasti hydroizolačních fólií.

Zateplit a je hotovo!

Správně navržená střecha musí splňovat hned celou řadu vlastností, příkladně se jedná o hydroizolační nebo parotěstnící vrstvu, větrání a tepelnou izolaci. Právě ta je důležitá proto, aby teplo zbytečně neunikalo z budovy ven. Zateplení plochých střech je otázkou profesionální realizace, kterou odborníci společnosti AHF stavby s.r.o. navrhnou s ohledem na normy ČSN vážících se k tepelné ochraně budov.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.