Jak vybrat komfortní sedací soupravu

Komfort ve vašem obýváku zprostředkuje pohodlná a prostorná sedací souprava. Její vhodné umístění působí v interiéru jako solitérní kousek, který zaujme všechny příchozí. Při výběru nové sedací soupravy je důležité především pohodlí. Zaměřte se proto nejen na vzhled, materiál, ale i měkkost, výšku a hloubku sedáku.

Nízké sedací soupravy jsou ideální pro formálnější odpočinek, vyšší uvítají především senioři, kterým by se mohlo na nízké špatně usedat a vstávat. Vhodné je také vysoké opěradlo, jež umožňuje pohodlné opření a dopřeje zádovým svalům relaxaci.

Komfortní sedací soupravy dneška 

Plánujete-li koupi komfortní sedací soupravy a váš obývací pokoj zrovna nedisponuje dostatkem místa, zvolte sedací soupravu rohovou. Ta šetří prostor za druhý gauč či křeslo. Svým tvarem nabízí nespočet variací. Sedací soupravy dneška jsou nepostradatelným kusem nábytku a vyberete si do jakéhokoliv interiéru. Ať už malých či velkých bytů, hal, pracoven, pokojů pro hosty. Mnohé sedací soupravy jsou modulární, takže se dají rozestavět různě.

Čalouněný sedací nábytek 

K nejčastěji nakupovaným patří sedací soupravy čalouněné kvalitní a odolnou textilií. Výběr potahu zde hraje velmi důležitou roli, protože ovlivní vzhled a životnost sedačky. Sedací nábytek by měl být umístěn tak, aby co nejméně trpěl. To znamená, že byste neměli sedačku umisťovat do bezprostřední blízkosti radiátorů. Jednak trpí povrchový materiál, ale i vnitřní náplně včetně dřevěné kostry nábytku. Sedačku těsně pod oky zase ohrožují sluneční parsky, kde může docházet k nesouměrnému vyklenutí barev.

Na co se zaměřit při výběru 

Ať už volíte sedačku podle módních trendů nebo pokukujete po klasice, nezapomínejte zohlednit současné hity v bydlení a zařizování obýváku. Dnešní trendy nahrávají spíš otevřeným prostorům a spojování jednotlivých místností (obývák a jídelna, obývák a kuchyně, obývák a herna). V takovém případě je nutné sladit i nábytkové prvky. Dnešní trh nabízí nespočet potahových materiálů, barevných kombinací, designu. Zapomínat nesmíme však na primární funkci sedačky, a tím je bezpochyby odpočinek a relaxace. Jednoznačnou výhrou jsou sedačky s úložným prostorem, zvlášť do bytů a malých domů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.