Rolovací garážová vrata nebo sekční garážová vrata?

shutterstock.com

Budete-li v dnešní době vybírat vhodná garážová vrata, máte na výběr hned z několika různých typů – posuvná, výklopná, sekční, rolovací a podobně. Ale asi nejoblíbenějšími variantami jsou garážová vrata rolovací a sekční. Na tyto dva druhy se v dnešním článku podíváme podrobněji. Stejně jako ostatní garážová vrata i sekční a rolovací mají své pro a proti. Porovnáme je a zjistíte tak, která vrata naplňují vaše očekávání.

Rolovací garážová vrata

Rolovací garážová vrata díky své konstrukci a systému otevírání jsou vhodná v situacích, kdy nemáte kolem prostoru dostatek volného místa. Jsou charakteristická nízkou hlučností, výbornou tepelnou izolací a vysokou kvalitou lamela.

zdroj: rolety-vrata-zaluzie.cz

Na trhu jsou k zakoupení rolovací garážová vrata plná, prosklená či vyplněná polyuretanem, který zvyšuje kvalitu izolační vlastnosti. Samozřejmostí rolovacích garážových vrat je zabezpečovací systém, díky němuž jste chráněni před zloději. Rolovací garážová vrata můžete otevírat buď pomocí tlačítkem, nebo dálkového ovládání, které je dnes základní výbavou téměř každých garážových vrat s elektrickým pohonem.

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata najdete ve standardní nabídce každého výrobce garážových vrat. Tato vrata jsou typická svou nízkou hlučností a jsou využitelná v menších prostorech. Sekční garážová vrata mají výborné tepelně izolační vlastnosti a jejich systém otevírání a zavírání funguje na elektrické bázi.

Varianta s dálkovým ovládáním vás přijde na více peněz, ale i přesto patří mezi nejžádanější. Tato vrata jsou ideálním řešením i pro dvojgaráž. Můžete si zakoupit buď vrata zajíždějící pod strop, nebo posuvná do boku.

zdroj: rolety-vrata-zaluzie.cz

Jaká tedy vybrat garážová vrata?

Obě varianty nabízí nízkou hlučnost a výborné tepelně izolační vlastnosti. Rozdíl je však v tom, že rolovací garážová vrata s elektropohonem využijete i ve stavebních otvorech a větších vjezdů. Je možné je instalovat prakticky do jakéhokoliv otvoru.

Kdežto sekční garážová vrata jsou vhodná spíše pro menší prostory a jsou cenově v nižší kategorii. Konečné rozhodnutí je již tak jen na vás, jaká garážová vrata zvolíte.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.