Inspektor nemovitostí ušetří až stovky tisíc při koupi nemovitosti

shutterstock.com

Chystáte se koupit nemovitost? Přizvěte si k tomu inspektora nemovitostí, který vám může zajistit ušetření nemalé částky. Prakticky v každém domě či bytě se najdou skryté problémy. Nezkušený kupující na ně nemá šanci přijít, právě proto by si měl přizvat k nákupu odborníka. Kde takového odborníka najdete a kolik stojí?

Kdo?

Slyšíte dobře, inspektor nemovitostí. Člověk, který ovládá stavební technologie, zná celý proces výstavby a také časté reklamační záležitosti. Vyzná se v dalších odvětvích, jako je elektrotechnika, vytápění, klimatizace a mnoho jiných. Umí zhodnotit celkový technický stav objektu. Jeho prací je inspekce nemovitostí, tedy určité množství na sebe navazujících kontrol nemovitosti, o kterou máte zájem.

Ten umí to, ten zas tohle

Ne všichni máme stavební vzdělání, abychom věděli, na co se soustředit při koupi nemovitosti. Inspektor ho má, má alespoň spoustu užitečných informací a neváhá je využít v praxi. Vady, které vámi vybraná nemovitost má, umí odhalit a vyhodnotit, ať už se jedná o nemovitost staršího data, nebo novostavbu v Praze.

Nejde mu o prodej, stojí na vaší straně

Inspektorovi nemovitostí lze věřit už z toho důvodu, že jeho snahou není vymámit z vás balík peněz. Jeho odměna se skládá z čistě z peněz, které mu zaplatíte jako kupující. Avšak můžete si posléze s majitelem vyjednat, že o tuto částku bude snížená kupní cena nemovitosti.

Jeho odměna vás nezruinuje

Jak se takovému inspektorovi odvděčíte? Ceny jeho služeb se pohybují kolem 30-50 Kč/m2.  Běžná cena se v případě bytu pohybuje kolem 5 000 Kč, záleží jakého inspektora si vyberete a co vše bude provádět.

Inspektora je nejlepší volit na doporučení, v Praze je jich několik, a proto máte z čeho vybírat. Není divu, právě prodej bytů v Praze patří k nejčastějším. Nicméně v dnešní době najdete již inspektora nemovitostí v každém větším městě.

Inspekce nemovitosti by měla být samozřejmá

Najímání inspektorů nemovitostí se stává v dnešní době samozřejmostí a nedílnou součástí pořizování nemovitosti. Není důvod, proč byste se měli nechat napálit někým, kdo na vás chce vydělat. Naopak slušný prodávající nemůže nic namítat, pokud vám nic netají.

Nejčastější prohřešky

Neodborné zásahy s dopady na statiku domu, špatná požární zabezpečení, nedostatečné plnění hygienických norem. Chyb se dopouštějí jednotlivci – kutilové, i stavební firmy. Proto nemá cenu s inspektorem otálet.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář: Inspektor nemovitostí ušetří až stovky tisíc při koupi nemovitosti

  1. Petr P. napsal:

    Mate nejake zkusenosti s inspektorem nekdo z Brna a okoli?

Komentáře nejsou povoleny.