Rekonstrukce není žádný strašák

Člověka děsí neznámě věci, ale není se čeho bát, když si předem zjistíte potřebné informace. Příkladem je rekonstrukce domu. Určitě se těšíte, až bude vše moderní, nové a pěkné, jenže nejprve vás čeká všemožné zařizování a plánování, aby veškeré úpravy dopadly tak, jak mají.

plastová okna

Vyvarujte se nejčastějších chyb při rekonstrukcích

Pro začátek se poučte z chyb ostatních, ušetříte si tak nejen čas, ale i peníze. V prvé řadě myslete na osoby, které tady budou žít a na jejich potřeby. Není ideální preferovat pouze reprezentativní design, když vám něčím nebude vyhovovat. Každý se chce cítit příjemně, a ne v podivném napětí. Pomůže vám podrobný projekt s kalkulací, protože jinak se rozsah prací, materiál a různé činnosti dost rozšíří, a to rozhodně nechcete. Obecně se překračuje stanovená cena do maximálně deseti procent. Sepište si i takové detaily, jaké dveře a kolik jich budete mít, kolik vypínačů, zásuvek apod. Neunáhlete se ani s řemeslníky, pokud neznáte nikoho osobně nebo na doporučení od přátel, sledujte recenze na internetu, kde se mnohdy dozvíte zajímavé informace o jejich schopnostech a zkušenostech. Snažte se příliš nešetřit na materiálu, pokud nevíte, jestli jde o skutečně kvalitní provedení. Kvalita se totiž rovná delší životnosti. V tomto případě se spíše doporučují sezónní výprodeje a množstevní slevy od známých výrobců.

Okna začněte vybírat včas!

Okna a dveře vybírejte s dostatečným předstihem, aby se v době realizace zakázky nic zbytečně nezdržovalo. Vybírat si lze podle materiálu a vlastností, ale i ceny. Pokud si nevíte rady, odborník vám poradí s nalezením nejvhodnějšího řešení pro vaši budovu. Pro začátek přeměřte stávající okna, aby došlo k orientačnímu stanovení ceny. Ke klasice patří dřevěná okna a využívají se všude tam, kde se upřednostňuje přírodní vzhled. Eurookna z českého dřeva jsou mořena také v místě uzavřených spojů a mají moderní kování, což je zárukou jednoduchého ovládání a dlouhé životnosti.

Výhody vyměněných oken

Díky novým oknům se budete cítit doma komfortněji, protože hlavně vám nebude z bytu unikat tolik tepla. Kromě tepelné izolace zajistí i tu zvukovou, čímž vynikají plastová okna, která zaručují bezproblémové používání po desítky let. Klidně můžete bydlet u rušné silnice, ale díky oknům zažijete klid. Okna zajistí dobré utěsnění bytu, ale musí se správně seřídit a namontovat. Určitě vás potěší i různé vychytávky, například balkónová pojistka jako ochrana před náhlým otevřením a přibouchnutím.

Potřebujete odborně poradit s okny nebo dveřmi? Bez obav se obraťte na odborníky ve firmě JIS, kde vám ochotně odpoví na vše, co potřebujete. Okna vyrábějí v naší republice již od roku 1991 a mají za sebou bohaté zkušenosti s jejich realizací.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.