Zelené střechy zajišťují lepší teplotu v domácnosti

Marně přemýšlíte, jestli se vám vyplatí investovat do klimatizace? Horké klima, které je v posledních rocích v Česku poměrně běžné, se stává neúnosným. Existuje však i jiné řešení než koupě klimatizace. Mnohdy pomůže dobře izolovat střechu a v případě plochých střech je vynikající taktéž jejich osazení zelení.

Zelené střechy

U ploché střechy je samozřejmě klíčová izolace. Kvalitně provedená termoizolace dokáže výborně regulovat teplotu v objektu, v zimě zabraňuje unikání tepla a v létě mu zase zamezí vniknout dovnitř.

Nechte si plochou střechu izolovat a osadit zelení

Plochá střecha může být vegetací pokryta částečně, nebo zcela. Skladba se vybírá na míru podle vašich požadavků. Na střeše můžete mít nenáročné rostliny, které nevyžadují příliš péče, nebo zde naopak pěstovat zeleninu. Běžně se na zelené střechy instalují závlahové systémy, které se o zalévání postarají místo vás, pokud nemáte čas o střechu pečovat. Občasnou kontrolu a úpravy zajistí odborníci, kteří přijdou párkrát za sezónu.

Zelená střecha je benefitem pro vás i pro okolí

Zelené střechy mají spoustu benefitů. Kromě teplotní izolace zajišťují i izolaci hlukovou. Snižují prašnost v okolí, vytváří biotopy pro živočichy i rostliny, prodlužují životnost střechy, šetří náklady na klimatizaci a topení.

Nemovitost se zelenou střechou taktéž lépe splyne s okolím, zlepšuje estetický dojem ze stavby a dodává zeleň tam, kde se jí nedostává.

Uvažujete o zelené střeše?

Podmínkou je plochá střecha se sklonem maximálně 30 stupňů. Jde-li o starší střechu, je nutné ověřit konstrukci a statiku. Následně už zbývá jen vybrat vegetaci, případně zvážit kombinaci se solárními panely.

Pro bližší informace se obraťte přímo na společnost CZ isolation, která izolace plochých střech a zelené střechy zajišťuje. Pomůže s plánem, rozpočtem a samotnou realizací.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.