Váháte mezi montovaným a svařovaným nerezovým zábradlím?

inoxproducts.cz

inoxproducts.cz

Nerezové zábradlí je ideálním doplňkem pro nápadité jedince, kteří mají rádi jednoduchý design. Specifickým způsobem oživí váš interiér i exteriér. Tento typ zábradlí by mohl být označen za trend současných let, který je dominantní zejména u novostaveb, nicméně ani pro starší domy a byty rozhodně není zapovězený.

Můžete jej kombinovat se dřevem i sklem či zvolit svařovanou, nebo montovanou verzi. Jednoduše to, co je blíže vašemu vkusu, ale zejména také očekávání a nárokům. Nerezové zábradlí je vyhledávané zejména pro svou nenáročnost na údržbu a dlouhou životnost. Tyto vlastnosti jsou však vykompenzovány vyšším počátečním vkladem, který je srovnatelný se dřevem.

Montované vs. svařované

Obě dvě varianty zábradlí jsou vhodné jak do interiéru, tak do exteriéru. Obě mohou být doplněny o dřevěné i skleněné části. Všeobecně bychom mohli říci, že pro členitější schodiště je vhodnější montované zábradlí, které má další výhodu. A to zejména v tom ohledu, že se nějaká část opotřebuje či rozbije, její výměna je pak jednoduší oproti schodišti svařovanému. U něj je rozbití méně pravděpodobné, avšak případné poškození znamená výměnu, respektive vymontování celého zábradlí.

Tip: Věděli jste, že existují i celonerezová schodiště?

Objednávka na míru

Dnes vám firmy vyrobí nerezové zábradlí přesně na míru, dle vašich požadavků. Jedná se o pohodlnější cestu, jak získat zábradlí svých snů, a to jak montované, tak svařované. Rozhodující roli tak hrají finanční prostředky, které hodláte do vaší nové okrasy, podpěry a ochrany proti pádu vložit.

Schodiště nerez, zdroj: inoxproducts.cz

Schodiště nerez, zdroj: inoxproducts.cz

Montované zábradlí má potenciálně větší variabilitu v použití. Také u něj nehrozí znečištění během sváření či řezání. Ve chvíli, kdy máte již hotové podlahy, je pro bezpečnost vašeho interiéru vhodnější zvolit montovanou verzi, jelikož manipulace se svařeným zábradlím není jednoduchá. Na druhou stranu, svařované zábradlí je bytelnější a mělo by obsahovat i všechny části z nerezu (samozřejmě mimo kombinaci dřeva a skla).

Svářené zábradlí vs, montované zábradlí – část pro kutily

Pokud se rozhodnete, že si zábradlí umístíte sami, měli byste pečlivě zvážit, zda na to vaše síly stačí. Výroba z nerezu v domácích podmínkách prakticky nepřipadá v úvahu. Montované zábradlí je z tohoto pohledu jednodušší, jelikož dovoluje montáž přímo na místě jeho trvalého stanoviště bez nutnosti vlastnit speciální vybavení.

Jak na montování?

Pokud se rozhodnete zajít například do nějakého hobby marketu, kde zábradlí zakoupíte, řekněme, ve formě lega, v jedné velké krabici s podrobným a dlouhým návodem, jak jej sestavit, zdá se výsledek mnohem snáze dosažitelný než v prvním případě. Měli byste však být obezřetní a ohlídat si především, zda jsou všechny části z nerezové oceli, nikoli z plastu. Také zda jsou rovné spáry a správné úhly.

Pozor na to, že nejlevnější sestavy taktéž často obsahují galvanizovaný spojovací materiál, který může v důsledku mytí začít rezivět a v případě, že nerez nebude dostatečně kvalitní (zejména pocházející z Číny), se může stát, že bude rezavět celé zábradlí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Váháte mezi montovaným a svařovaným nerezovým zábradlím?

  1. Dominik napsal:

    Jeste bych poradil, pokud mate maly deti, abyste zkusili jestli zabradli nechytaji vlasy, deti se o nej furt opiraji a pak jen jeci auuu

  2. Marian napsal:

    No rekl bych ze at je clovek jak chce sikovnej stejne je lepsi nechat so zabradli uzdelat na mitu i firmy. jestli se tim clovek vylozene nezivi tak je to dost narocny. skladackam neverim a navic na zabradli se vazou ruzny predpisy, ktery musi splnovat (vyska apod.). jsem kutil ale do tohodle bych nesel.

Komentáře nejsou povoleny.