Rekonstruovat s firmou, nebo svépomocí?

Máte v plánu rekonstrukci svého domu? Potom se určitě rozhodujete nad tím, zda se do práce pustit svépomocí, nebo bude lepší oslovit firmu. Podívejme se na možné klady a zápory. Pokud se rozhodnete pro svou vlastní práci, bude třeba vše zajistit a opatřit. A to materiály, pomůcky, lešení, plošiny a mnoho dalšího. Pokud naopak zvolíte firmu, máte jistotu, že se nemusíte o nic starat a vše zařídí ona.

Jak je to s cenou?

Ta je tím nejznámějším důvodem, proč se lidí zcela přirozeně rozhodují řešit svou rekonstrukci svépomocí. Je jasné, že případná stavební materiál a stavební chemie vyjde stejně, když vše koupíte v obchodě, nebo vám vše naúčtuje firma. Rozdíl se objeví ve chvíli, kdy je účtována práce. Pracujete-li vy sami, je to zdarma. Pokud pracuje firma, není výjimkou fakturace v částkách několika stovek korun za hodinu, a to i za jednoho pracovníka.

Rychlost práce

I když musíte za firmu platit, je třeba zohlednit také rychlost samotné rekonstrukce. Co tím chceme říci? Že s firmou bude vše hotovo mnohem rychleji. A to díky:

  • Vyššímu počtu lidí
  • Vyzkoušeným a osvědčeným postupům
  • Zkušenostem

Nezapomínejme také na to, že firma si dokáže svou práci v mnoha směrech ulehčit a tak i zrychlit. Pomůže k tomu stavební technika. Pokud jde o doprovodné a přípravné práce, je více než jasné, že kvalitní technika může vše zkrátit na zlomek použitého času.

Jak je to s kvalitou?

Pokud máte v dané oblasti zkušenosti, je více než jasné, že budete dbát na to, aby vše bylo za všech okolností perfektní. To se nedá říci o samotné firmě, jelikož zde může docházet k tomu, že jednotliví zaměstnanci budou mít tendence vše výrazným způsobem odfláknout. Na druhou stranu zvolíte-li firmu s kvalitními referencemi, lze toto eliminovat. Dobré je dát také na zkušenosti lidí z vašeho okolí, kteří konkrétní firmu využili.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.