5 rad, jak sehnat levný byt v Ostravě

shutterstock.com

shutterstock.com

Nechcete investovat do nového bytu, protože nemáte dostatek peněžních prostředků? Hledáte levný byt v Ostravě, který vás přijde na málo peněz, ale přitom ho využijete ke kvalitnímu bydlení? V dnešním článku se podíváme na pět tipů, jak sehnat levný byt v Ostravě a jaké jsou jednotlivé výhody, respektive nevýhody jednotlivých možností.

Samotná Ostrava leží v Moravskoslezském kraji, který je postihnutý vysokou nezaměstnaností a nepříliš dobrým ovzduším. Ovzduší se ale postupně zlepšuje. S tím souvisí, že byty v této lokalitě patří v celorepublikovém průměru k velmi levným. I tak ale pro vás může být zajímavé zjistit, jak se kupují levné byty v této lokalitě.

1. Rozprodej bytů od města

První možností, jak můžete získat levné byty v Ostravě, jsou takové, které rozprodává samotné město. Hlavním důvodem, proč koupit byt od města, je většinou jejich nižší pořizovací cena. Důvodem je především jejich staří a mnohdy i horší stav. Jsou tedy většinou určeny k celkové rekonstrukci. Tyto byty mohou být dlouho neobydlené, nebo z nich byli lidé vystěhováni kvůli neplacení nájemného. Pokud je v nich nájemník, většinou má možnost předkupního práva a takové byty se pak do běžné nabídky nedostanou.

2. Dražba bytů

Další způsob, jak můžete sehnat levný byt v Ostravě, jsou dražby bytů. Doposud se prováděl hlavně přímý prodej nemovitostí, ale v posledních letech se stále častěji objevují veřejné dražby. A to jak dražby jak dobrovolné, tak nedobrovolné. V nedobrovolných dražbách jsou prodávány byty, které byly zabaveny dlužníkům. V dobrovolných dražbách dá sám majitel svou nemovitost do dražby s účelem ji rychle prodat za tržní cenu.

3. Koupě staršího bytu

Nižší pořizovací cenou jsou charakteristické také starší byty. Hlavní výhodou je opět nižší cena, ale zde stojí také nevýhoda. Musíte udělat kompletní rekonstrukci bytu, aby splňovat požadavky na současnou úroveň bydlení. Rekonstrukcí tak můžete docílit moderního bydlení srovnatelného s novostavbou. Často tak získáte byt v dobré lokalitě s vynikající dopravní obslužností. Byť je nutné připočítat náklady na rekonstrukci a čas, který zabere.

Záleží tedy na vás, zda bude lepší investovat do nového, zrekonstruovaného nebo si raději koupíte byt starší a přestavíte si ho sami podle svých představ. Podívejte se na nabídku bytů na prodej v Ostravě.

4. Byty v okrajové části města

Jak jistě víte, byty v centru Ostravy jsou podstatně dražší, obzvlášť pokud se jedná o nové byty či po rekonstrukci. Chcete-li ušetřit, pak se poohlédněte po bytech v okrajových částech města. Ostrava se dělí na 23 městských obvodů. Například Ostrava – Poruba, nejlidnatější obvod, nabízí mnoho příležitostí koupit byt s dobrém poměrem cena/kvalita.

Tip: Pokud si chcete danou městkou část jen vyzkoušet, sežeňte si tam pronájem bytu v Ostravě

Městská doprava je na vysoké úrovni, takže s dopravou nebude problém. V některých částech však může být problém s parkováním.

5. Byty v menších obcích a vesnicích v okolí

Poslední možností, kterou vám doporučíme, je nákup bytů v menších obcích a vesnicích nedaleko Ostravy. Byty jsou mnohem levnější než v Ostravě, ale nevýhoda je, že za prací budete muset dojíždět. Ale v menších obcích a na vesnici se vám dostane většího klidu. Navíc zde často můžete narazit na malý domek v ceně bytu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.