Co nesmí chybět v žádné dobré dílně? Svářečka, cirkulárka a také indukční ohřev

Nadšení kutilové i zkušení řemeslníci neustále přemýšlí, jakým způsobem ještě dovybavit svoji milovanou dílnu. Šroubováků, klíčů a dalšího vybavení zkrátka není nikdy dost. Nebo ano?

svářečka

Vybavená dílna je základ

Tento fakt snad nemůže nikdo popřít. Bez správného vybavení nelze udělat žádnou práci. Vždy se najde nějaký kousek, který v dílně schází, nebo se nějaké nářadí rozbije a potřebuje vyměnit. Někdy se zdá, že je dílna žijícím organismem, který si dělá, co jen chce.

Málokdo popře, že svářečka či cirkulárka je základem kvalitní dílny. Skvělým doplňkem ke svářečce (ať už se jedná o CO2, plamen, nebo jiné metody) je zajisté indukční ohřev. Ten zajistí velmi přesné a šetrné zahřátí vodivých materiálů, které není vhodné zpracovat například plamenem.

Není radno zapomínat ani na kvalitu

Vybavit si pracoviště není jen o množství, ale především o kvalitě. Na kvalitu mnoho lidí zapomíná a svěřuje svou práci do rukou špatného nářadí. Takové nářadí vám nejen může zničit vaši práci, ale může především ohrozit vaše zdraví.

Není radno podceňovat žádnou maličkost, i kdyby to byl jen malý šroubovák, či třeba svářečská zástěra. Vždy se vyplatí si udělat malý průzkum současného trhu, zeptat se známých a nechat si doporučit ověřené a kvalitní značky. Ve světě svařování je takovou značkou třeba kühtreiber.

Věřte nám, že vaši zákazníci vážně poznají, jestli pracujete s kvalitním a dostatečným vybavením. Zvlášť v případě, kdy se jedná o velké zakázky, které nezadávají žádní neznalí amatéři. Takoví lidé si vše pečlivě proklepnou, a tak je dobré být připraven a vybaven.

Zmíněný nešvar upřednostňování kvantity je bohužel velmi často viditelný i u majitelů výrobních podniků. V některých případech zůstává rozum stát nad tím, s jakým vybavením někteří zaměstnanci musí pracovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.