Jak pečovat o nafukovací bazén?

Nafukovací bazén si lidé kupují hlavně kvůli dětem. Ovšem pokud se v nafukovacím bazénu koupají děti, pak je důležité, aby bylo vše v pořádku a bazén byl čistý a pro děti bezpečný.

Jak toho docílit? Jednoduše!

Důležité je, aby nafukovací bazén stál na rovné ploše. Pokud by tomu bylo jinak, pak bude někde více, a někde méně vody a mohou se v bazénu objevit řasy, které byste museli odstranit chemií. Také tímto způsobem zamezíte neustálému přelívání hladiny bazénu pří dovádění vašich dětí.

Není vhodné pokládat nafukovací bazén na jakoukoliv plochu, protože by mohlo dojít k jeho protržení. Vhodné je koupit podložku pod bazén, které se hojně prodávají v obchodech.

Chcete mít vodu vždy čistou? Pak zakupte filtraci. Existuje spousta druhu filtrací, ale pro nafukovací bazén vám postačí  kartušová nebo písková filtrace. Dnes se prodávají cca za dva tisíce korun, takže se jedná o malou investici, která se vyplatí.

Krycí plachta se hodí především na chladnější noci

Nezapomínejte na krycí plachtu, kterou použijte vždy, když nejste v bazénu. Zamezíte tak výskytu lupenů, nebo drobných živočichů ve vašem nafukovacím bazénu, které mohou zkazit vodu. Dobré je také přikoupit lapač nečistot, kterým můžete lehce vysbírat z vašeho nafukovacího bazénu veškeré plovoucí nečistoty.

Od věci není také zakoupení automatického dávkovače chemie, který kontroluje čistotu bazénu a kdykoliv je potřeba, tak chemii aplikuje.

Solární ohřev lze připojit i na nafukovací bazény

Máte rádi teplou vodu? Nechcete stále připouštět teplou vodu, aby váš bazén byl alespoň trochu teplý? Pak si pořiďte přenosný solární panel, který vám vodu ohřeje během několika minut! Dnes již existují levné přenosné varianty, které jsou dokonce i multifunkční. To znamená, že takové zařízení obsahuje nejenom solární panel pro ohřev vody, ale i filtraci.

Nafukovací bazén není špatnou investicí a určitě tím zabavíte vaše děti na několik desítek hodin. Čistota je velmi důležitá a pro to na ní dbejte. Jen tak se vyhnete případným nemocem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.