Dřevěné terasy s vlastním příběhem jako vaše chlouba

Milovníci přírody a naturálních prvků budou jásat. Konečně se jim splní sen a mohou bydlet v souladu s přírodou. Dřevo patří mezi nejčastěji využívané stavební i ozdobné prvky, je totiž tak autentické a originální, že nikdy neomrzí. Pro svůj neotřelý vzhled a všestranné využití se hodí do bytů, domů, chalup i moderních staveb. A pracovat s nimi lze rovněž v exteriéru. Dřevěné terasy a obklady jsou symbolem luxusu a zároveň vkusu. Dřevo se skvěle kombinuje s ostatními prvky a vytváří prostor pro harmonické bydlení. A že je z čeho vybírat!

Jaké dřeviny vám učarují?

Jestliže jste se rozhodli pro dřevěné terasy, následuje další krok a to volba dřeva pro terasová prkna. V nabídce naleznete jehličnaté dřeviny i exotické stromy. Z prvních zmiňovaných volte odolný sibiřský modřín. Ten je označovaný jako nejcennější a nejtrvanlivější druh mezi jehličnany a to především díky obsahu pryskyřice, jež odpuzuje vodu a díky tomu jako přírodní impregnace dřevo chrání před plísněmi a napadením houbami. Dáváte-li přednost exotickým dřevinám odolným vůči vysoké zátěži, pak sáhněte po merbau či garapa dřevu, popřípadě volte teak, který dokáže po čase vytvořit úchvatnou šedou patinu a odolávat dalšímu působení UV záření. Dřevo lze využít mimo terasy také pro zkrášlení vnitřních prostor. Velmi oblíbené jsou saunové palubky, s nimiž si doma vytvoříte dokonalé obložení k saunování.

Terasy z WPC prken jsou hitem

Ten, komu se nechce investovat do dřeva, ale zároveň si nedokáže odepřít vzhled dřeva, má možnost poptat WPC terasy. Jsou vytvořené z kvalitních materiálů, jsou zcela bezpečné, bezúdržbové, a zároveň si udržují svůj zánovní vzhled po dlouhou dobu. WPC terasová prkna mohou být opatřena drážkováním pro vyšší ochranu před uklouznutím, stejně tak nepravidelným žíháním pro maximálně přirozený efekt a také texturou v podobě exotického dřeva.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.