Zámková a betonová dlažba pro výstavbu chodníků i parkoviště

betonová dlažba Havířov

Renovujete chodníky okolo vašeho rodinného domu, nebo pořizujete nové? Pak pravděpodobně řešíte, pro jakou dlažbu se rozhodnout. Nejoblíbenější je v současné době ta zámková. Vybírat je nutné ji podle způsobu jejího užívání a jakou zátěž obvykle ponese. Pak už jen záleží na tom, která se vám nejvíce líbí.

Praktická dlažba na chodníky

Zámková dlažba hraje prim z jednoho prostého důvodu. Je velice praktická, odolná vůči povětrnostním vlivům, vyrábí se v mnoha barevných variantách a její pokládka není příliš náročná. Na její výrobu se používá zhutněný beton se svrchní pohledovou stranou. Dlaždice vzájemně do sebe zapadají, čímž je zajištěna vysoká stabilita a odolnost proti horizontálnímu posunu, takže po ní klidně může jezdit i automobil

Bude lepší povrch hladký, nebo protiskluzný?

Co se týká nosnosti, vyrábí se betonová dlažba Havířov v různých variacích tak, aby ji bylo možné použít na stavbu chodníku pro pěší okolo domu či parkoviště pro osobní automobily. Při výběru vhodné dlažby je na místě zvážit, jestli budete preferovat hladký povrch, anebo dáte přednost raději protiskluzovému. Výhodou hladkých ploch je zejména snadná údržba. Protiskluzová úprava je na druhé straně praktická v zimě, kdy hrozí uklouznutí na mokré, zasněžené a zledovatělé ploše.

Je libo dlažba barevná i šedá

Zámková dlažba Havířov se vyznačuje stálou barevností, protože dlaždice jsou probarvené v celé svojí hmotě, nikoliv jen na povrchu. Co se týká geometrických vzorů, záleží na každém majiteli nemovitosti, co se mu líbí. Velmi často však platí, že méně je více. Střídmý výběr je proto na místě. Určitě je vhodné přihlédnout k odstínu fasády domu, aby i chodníky k ní dobře ladily. 

Spousta zákazníků se rozhoduje i podle ceny dlažby. Platí, že čím je silnější a odolnější, tím je také dražší. Dobře lze nakoupit i v akcích a výprodejích.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.