Prodáváte svoji nemovitost? Jde to i bez realitní kanceláře

výkup nemovitostí za hotové

Vlastníte byt nebo dům, ale potřebovali byste se přestěhovat do většího, protože se rozrostla vaše rodina? Pak se nabízí prodat ho a za utržené peníze pořídit novou nemovitost. Můžete využít služeb realitní kanceláře a nechat vše v její režii, nebo se pustit do prodeje sami. Co je lepší?

Jste právník, designér a finanční poradce v jednom?

Vše hovoří pro realitní kancelář. Pokud se rozhodnete pro využití jejích služeb při prodeji nemovitosti, odpadne vám spousta starostí s tím spojených. Nevýhodou může ovšem být výše provize realitní kanceláři, kterou je nutné zaplatit. I proto se dnes spousta majitelů nemovitostí uchyluje k tomu, že si svoji nemovitost raději prodává sama. Jenže prodat dům není jako prodat ojetý automobil v autobazaru. Zde je opravdu potřeba mít mimo jiné dostatek právních zkušeností, nebo si najmout advokáta, jenž poradí s právními problémy při prodeji nemovitosti. 

Jak stanovit kupní cenu? 

Na internetu jsou sice k dispozici vzory kupní smlouvy, rezervační smlouvy nebo návrhu na vklad nemovitosti do katastru. Ale když nevíte, jak je vyplnit, aby byly po právní stránce správně, tak vám příliš nepomohou. Problém může také nastat s odhadem ceny nemovitosti, když neznáte ceny obvyklé pro danou lokalit, kde se nemovitost nachází. Nutné je ovšem v ceně zohlednit i technický stav bytu či domu, energetickou náročnost, dostupnost občanské vybavenosti atd. 

Vytvořte poutavou prezentaci nemovitosti

Když prodáváte byt nebo dům, jistě budete chtít, aby co nejvíce zaujaly případné zájemce. Proto je tak důležité vytvořit zajímavé fotografie, jež prodávají, a vystavit je na inzertním webu. Nemáte-li ale s focením dostatek zkušeností, nemusí se vám podařit dobré fotky. Takže možná to bude chtít také využít nějakého designéra, jenž by vám s focením pomohl a vytvořil profesionální fotografie.

Zdroj: https://www.maxima.cz/blog/bez-realitky-na-co-si-dat-pozor-pri-prodeji-bez-realitni-kancelare/

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.