Fotovoltaická elektrárna jako zdroj energie

Často vzdycháte, jak se ceny energií neustále zvyšují? Vytvořte si vlastní zdroj díky slunečním paprskům. Úspora energií se projeví dříve, když využijete nabízené dotační programy.

fotovoltaická elektrárna

Výroba elektřiny pro domácnost

Dům se nikdy neobejde bez rekonstrukce, když v něm žije i několik generací po sobě. Sluneční energie tu s námi stále je, proč ji nevyužít pro svůj prospěch? Naše klimatické podmínky jsou nakloněny tomuto způsobu výroby elektřiny. Fotovoltaická elektrárna patří sice mezi finančně náročnější na pořízení, ale obstarání solárních panelů bude s postupujícím časem méně nákladné. Obecně platí, že návratnost investice se projeví za osm až deset let, když nebudete počítat s žádnou peněžní výpomocí. Pro výkon 1 kWp počítejte s koupí okolo 6,5 až 7 metrů čtverečních panelů.

Dotace na fotovoltaiku díky programu Nová zelená úsporám

Vlastníci rodinných domů mohou jásat, pokud uvažují o instalaci fotovoltaických systémů. Program Nová zelená úsporám je podporuje společně se solárními termickými systémy. Dotace se týkají instalování do již ukončených nebo rozestavěných rodinných domů a novostaveb. Žádosti se přijímají rovněž ještě před kolaudací objektu, během probíhající stavby. Vyžaduje se však zapsání do katastru nemovitostí. Dotace se využívají k přípravě teplé vody přímým ohřevem, na fotovoltaiku bez akumulace elektrické energie s tepelným využitím přebytků se stanoveným maximálním výkonem. Výše podpory záleží na druhu systému.

Nová zelená úsporám se zabývá také dalšími druhy dotací. Potřebujete přispět až miliony korun na rekonstrukce nejrůznějšího druhu? Neváhejte si prostudovat podmínky a zažádejte si o příspěvek. Je jedno, zda vás čeká výměna oken, zelená střecha, zateplení budovy, podlahy nebo modernizace vytápění. Vše bude posouzeno a vy se můžete těšit i na různé bonusy.

Zajímá vás, jak ušetřit za energie? Potřebujete poradit se zateplením domu, dotacemi nebo třeba s volbou vhodného vytápění? Na webu E.ON Rádce najdete mnoho praktických tipů a triků pro úspory elektřiny a plynu v domácnosti a můžete si zde snadno  domluvit osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s energetickým poradcem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.