Vybíráme pilové pásy na kov a dřevo

pilove-pasy.cz

pilove-pasy.cz

V dnešní době se z hlediska efektivity nevyplatí pracovat s mechanickým nářadím. Dvojnásob to platí v případě, že zpracováváte tvrdé materiály, jako jsou kov nebo dřevo. Ideální pro toto použití je pásová pila, ale jak zvolit správný pilový pás?

Ruční práce trvá dlouho a navíc je mnohdy nekvalitní. Přitom si stačí pořídit moderní stroje, které pracují za vás, vy pouze stisknete tlačítko a poté již jen kontrolujete, zda stroj pracuje podle vašich představ. Pro práci s kovy a dřevem se nejčastěji používají pásové pily, které jsou velmi výkonnými a dokonale přesnými nástroji pro každého kutila. Práce s pásovými pilami je rychlá a pohodlná.

Pásové pily jsou obecně určeny k řezaní tvrdých materiálů. Jednou z jejich hlavních součástí jsou pilové pásy, které ovlivňují výsledný řez. Postupně se zařezávají do materiálu, konečné řezy pak mají milimetrovou přesnost. Čím se řídit při výběru pilového pásu?

Správný výběr pilového pásu

Pilové pásy na kov do pásových pil mají mnoho velikostí. Právě rozměry pilového pásu jsou pro přesnost prováděných řezů velmi důležité, je zapotřebí do pásové pily umístit dostatečně dlouhý pilový pás, který však bude dobře upnut, aby během práce nedocházelo k jeho přílišnému vibrování. Správné rozměry zjistíte z manuálu, který jste dostali k pásové pile.

Pásová pila Bosch, zdroj: eshop-bosch.cz

Pásová pila Bosch, zdroj: eshop-bosch.cz

V opačném případě totiž řezy nebudou tak přesné a navíc se pilový pás mnohem rychleji poničí. Kromě velikosti je pro pilové pásy podstatný také počet zubů. Ozubení pilových pásů pak musí vždy být dostatečně ostré tak, aby v provedených řezech nebyly žádné nerovnosti. Výhodou je, že pilové pásy lze několikrát nabrousit a tím prodloužit jejich životnost.

Pásová pila jako nepostradatelná součást každé dílny

Jakmile si do práce či do domácí dílny pořídíte pásovou pilu, bude práce s kovy a dřevem doslova hračkou, řezy do těchto materiálů provedete během několika vteřin, a to s mimořádnou přesností a kvalitou. Vždy však dbejte na to, abyste použili vhodné pilové pásy, jinak můžete dojít k poškození samotné pily, pilového pásu nebo opracovávaného materiálu!

Příspěvek byl publikován v rubrice Ostatní se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.