Regály a vybavení pro uskladnění vybavení domácnosti

shutterstock.com

shutterstock.com

Boj s nedostatkem úložného prostoru je známý každému z nás. A netýká se čistě jen majitelů menších bytů. Také obyvatelé nových rodinných domů se potýkají s nedostatkem úložného prostoru na sezónní věci, neboť moderní domy jsou jen málokdy podsklepeny. A půdní prostory jsou zpravidla malé. Jak si poradit s uskladněním všech potřebností?

Regálové systémy ušetří místo

Pro sezónní věci najdete místo alespoň v malém sklepě náležejícím k bytu, v rodinném domě nakupíte věci na půdu nebo do garáže. A největší výhodu mají ti, kdo vlastní šatnu nebo komoru. Ale tyto prostory bývají často velmi malé a ve chvíli, kdy se zde nakupí více věcí, jsou zcela zaplněné.

S organizací úložného prostoru vám pomohou regály. Systém polic vám přehledně rozčlení prostor v komoře nebo ve sklepě. Ideální jsou police sahající až ke stropu, na ty nejvyšší potom uložíte opravdu sezónní potřeby jako lyže, spacáky a další. Díky tomu, že využijete prostor až po strop, získáte mnohem více místa k uskladnění dalších potřebností.

Regály můžete umístit do sklepa, do garáže i do komory. Také v uzavřené šatně perfektně splní svou funkci. Pro snadnější zorganizování všech věcí můžete umístit regály z lehčích materiálů i na půdu.

Máte-li zahradu, tak je ideální mít zahradní vybavení v zahradním domku. Nemusíte tak pro každý nástroj chodit do garáže či sklepa. Můžete zde mít i oblečení – zahradní montérky, bundu či pevné boty.

Materiály a rozměry

Z pohledu rozměrů je mezi regály opravdu velký výběr. Systém polic můžete vhodně nakombinovat tak, aby se vešly do libovolného prostoru. V nabídce jsou rozličné šíře i výšky regálů. Regály lze smontovat podle vlastních představ a velmi snadno je lze opět demontovat a přesunout jinam.
Z hlediska materiálu polic máte tři možnosti volby:

Dřevěné regály

Dřevěné police jsou zpravidla vyrobeny z masivu, nejčastěji z borového dřeva v přírodní úpravě. Je už jen na vás, zda police dále natřete nebo dáte vyniknout přírodnímu vzhledu dřeva. Výhodou je nízká hmotnost polic a vysoká kvalita.

Díky pěknému vzhledu přírodního dřeva nemusí být dřevěné regály pouze schovány v komoře, někteří lidé je využívají i jako knihovny nebo police na hračky do dětského pokoje. Nosnost jedné police je zhruba 35 kg.

Plastové regály

Nejnižší hmotnost nabízí plastové regály, které jsou vyrobeny z PVC a polypropylenu. Plastové police jsou velmi snadno omyvatelné, odolné vůči vlhkosti a mohou nabídnout i velmi zajímavé tvary, například zakončení polic držáky na šroubováky nebo klíče a jiné drobnosti.

Překvapivá je vysoká nosnost police, kterou lze zatížit až 120 kilogramy. Přestože mají velmi moderní vzhled, hodí se spíše do uzavřených prostor, tedy do garáže, dílny, komory, ale jsou vhodné dokonce i do spíží k uskladnění potravin.

Kovové regály

Nejčastěji využívané jsou kovové regálové systémy. Jejich vhled působí možná trochu stroze, ale to neznamená, že poslouží pouze ve vysokých skladech za použití vysokozdvižného vozíku.

Perfektně je využijete i v komoře, šatně, spíži nebo v garáži. Nejčastěji jsou vyrobeny z pozinkovaného plechu, případně v jiných povrchových úpravách (lak, prášková barva). Vyhledávané jsou především pro vysokou nosnost, jedna police unese až 200 kg.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.