Jaké ochranné pracovní pomůcky si nachystat, když vás čeká rekonstrukce bytu

Při dnešních cenách za práci i služby není divu, že si lidé rekonstrukci bytu často dělají svépomocí. Pokud jsou manuálně zruční a nevadí jim obětovat tomu síly a čas, tak je to poměrně výhodné řešení. Ušetří se peníze, které se v rodinném rozpočtu mohou pak použít na něco jiného. Jaké ochranné pracovní pomůcky si tedy nachystat, když vás čeká oprava podlahy nebo malování?

ochranné pracovní pomůcky

Než se pustíte do broušení parket

Koupili jste byt, ve kterém jsou starší parkety? Není třeba je dávat hned pryč, pokud se na nich vyskytuje sem tam nějaký flíček. Kvalitní bruska je zvládne zbrousit a dát jim opět pěkný vzhled. V současné době je výhodou, že si lze brusku půjčit v půjčovně nářadí. Nejlepší je vzít si ji na víkend. To je dostatek času na to, abyste zvládli podlahy obrousit. Nezapomeňte si ale koupit ochranné pracovní pomůcky. Určitě se neobejdete bez ochranných brýlí. 

Jak se bude podlaha brousit, bude se zvedat od prach. Další nezbytností bude ochrana dýchacích cest. Vystačíte s tím, co vám doma zůstalo z covidové pandemie. Použít totiž můžete respirátor FFP2. I když je možné, že se vám bude lépe hodit model s výdechovým ventilkem.

Chraňte si při práci i své ruce

Při práci s elektrickou bruskou a broušení parket je vhodné chránit také dlaně. Nejen proti špíně, ale zejména proto, abyste si je nezranili. Pracovních rukavic je na trhu celá řada – celokožené, textilní, textilní povrstvené, antivibrační. Oplatí se pořídit si takové ochranné rukavice, které vám na rukách budu dobře sedět. Neměly by vás tlačit, ani být příliš velké. Antivibrační rukavice se hodí na práci s vrtačkou. Kombinované rukavice jsou kombinací dvou a více materiálů. Patří mezi nejvíce používaný typ pracovních rukavic. Lze vybrat například model z hovězí kůže v kombinace s bavlnou.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Dům. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Lucie Konečná

Komentáře nejsou povoleny.