Ušetřete za energie díky foukané vatě

Přemýšlíte nad efektivním způsobem, jak zateplit váš dům, aby vás dobře chránil před zimními mrazy, ale i s vámi překonával letními tropy, a vy jste tak nikdy nemuseli řešit nesnesitelné teplotní výkyvy uvnitř obydlí? Zapomeňte na tahání množství rolí s izolačním materiálem a seznamte se s foukanou izolací; dá se aplikovat nejen při stavbě nového domu, ale i v případě, že vaše stará izolace už neplní svůj účel a je třeba ji obnovit. Aplikace je jednoduchá, rychlá a izolační schopnost pěny je prokazatelně daleko vyšší než u starších metod izolace. Více si povíme v následujících odstavcích.

Co si představit pod pojmem foukaná vata?

Pod pojmem foukaná vata si můžeme představit metodu izolace, při níž je materiál zanášen pomocí hadice a vzduchu tam, kam potřebujeme – aplikace je velmi přesná a dostane se i do hůře prostupných míst. Proto není třeba propadat zoufalství, když starší izolační metody selžou a přestanou plnit svůj účel. Díky foukané vatě se dá izolace lehce obnovit bez ničivého zásahu do konstrukce stavby, což je nejvýznamnějším plusem celé metody. V případě použití vaty do starších domů lze pouze navrtat servisní otvory tam, kde má projít úzké hrdlo foukací hadice.

Proč minerální vatu?

Osvědčeným materiálem pro termoizolaci je vata minerální, a to díky řadě výhod, které nabízí. Je totiž zcela bezpečná a nehořlavá. Ochrání vaši stavbu proti škůdcům, jako jsou například plísně, či hlodavci a zachová si velmi dlouho svou strukturu takovou, jako v den aplikace – nesléhá a je objemově stálá. Potěší i fakt, že je proti jiným materiálům zdravotně nezávadná, ekologicky šetrná a ačkoliv nepropouští vlhkost, je propustná pro vodní páry. Minerální vata nezatěžuje stavební konstrukci, a je tak nejvhodnějším materiálem pro izolaci střechy.

Jak na to?

Díky snadné manipulaci s foukanou vatou při zateplování domu jsou náklady na stavební připravenost minimální. I samotná cena aplikace a materiálu je velmi nízká oproti ostatním metodám zateplení dutin. Dá se použít na zateplení šikmých i plochých střech, veškerých dutin, půdních prostor, komínů, kouřovodů, ale i jiných míst v domě, kde nám hrozí vznik požáru. Práce je bez zbytečného nepořádku hotová během několika hodin, kdy můžete v domácnosti běžně fungovat bez jakéhokoliv narušení jejího chodu. S žádnou jinou metodou zateplení budovy nelze takových výhod dosáhnout. Z dlouhodobého hlediska navíc ušetříte v zimě za energie.

Kam se obrátit?

Informujte se předem o proveditelnosti techniky na vašem objektu. K dispozici jsou vám nezávazné konzultace, které nabízí některé firmy specializující se na foukanou izolaci. Například na www.foukanavata.cz si můžete zadat nezávaznou poptávku. V případě nerozhodnosti zodpoví vaše dotazy a dočtete se o dalších výhodách a aspektech foukané vaty.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.