Jak ošetřit dřevěné podlahy?

Dřevěné podlahy v rodinných domech nebo bytech jsou velmi moderním a žádaným prvkem. Jejich popularita stoupá především proto, že dokáží navodit příjemný pocit domova, působí teple a společně s dobře vybraným ostatním vybavením vytváří opravdu jedinečný interiér.

Další výhody parket

Parkety, přestože je máme mnozí spojené se starými byty z minulého století, jsou velmi oblíbeným typem podlahy i v dnešním moderním světě. Mohou mít neomezenou životnost, vydrží velkou zátěž a jsou také vhodné pro alergiky. Moderní parkety jsou po jejich dobrém ošetření v podstatě bezúdržbové, nepraskají ani nesesychají.

Kvalitní péče je pro dlouhou životnost základ

Parkety, plovoucí podlahy i bambusové podlahy potřebují kvalitní péči, aby sloužily co nejdéle a stále vypadaly jako nové. Neměli byste se spokojit s kdejakým výrobkem, který nabízí běžné obchody, ale obrátit se na profesionální společnost, která má s podlahami a ostatním příslušenstvím zkušenosti a dokáže odborně poradit.

Společnost Parkety WÖLFEL je jednou z těch, která se zabývá pokládkou dřevěných podlah a disponuje výrobky, které jsou potřebné pro jejich ošetření. Mezi ně patří především laky a oleje na podlahu.

Lak nebo olej na podlahu?

Laky na podlahy jsou klasikou, na kterou jsme všichni zvyklí. Vyrábí se v několika provedeních podle předpokládané zátěže. V bytech tedy pravděpodobně využijete jiný lak než například v restauracích. Lak se na dřevěné podlahy nanáší zpravidla ve 3 vrstvách, což zajistí optimální výsledek.

V dnešní době lidé velmi často sáhnou po voskovaném oleji, který u nás nemá tak silnou tradici, stává se však čím dál tím více oblíbeným prostředkem. Na rozdíl od laku nevytvoří olej na podlahy na parketách žádnou vrstvu jako lak, ale vsákne se do dřeva, jež si tak zachová svou přirozenou strukturu. Výhodou oleje je také možnost opravy podlahy při jejím lokálním poškození. Toto místo se přebrousí, znovu ošetří olejem a poškození se brzy stane neviditelným.

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.